NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

HOŁD DLA PUŁKOWNIKA

Kanał YouTube: Izba Pamięci Generała Kukllińskiego

Redakcja vod: już za kilka dni będziemy uroczyście świętować razem z naszymi żołnierzami. W najbliższą sobotę 15 sierpnia Rzeczpospolita celebruje Święto Wojska Polskiego. Obchodzimy je, by uczcić zwycięstwo z bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 r. Na sobotniej defiladzie będzie można podziwiać przejazd czołgów, transporterów opancerzonych i wielu innych pojazdów wojskowych. Na niebie zobaczymy przelot 60 samolotów i helikopterów. W tym roku pierwszy raz w defiladzie wezmą udział komandosi GROM-u, ale również Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Po raz pierwszy defiladę tłumy Polaków obejrzą z prezydentem "Wolnej Polski" Andrzejem Dudą. Alejami Ujazdowskimi przejedzie ponad sto pojazdów wojskowych, w tym czołgi i transportery opancerzone. My proponujemy wszystkim, by wcześniej odwiedzili Izbę Pamięci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego przy ul. Kanonia 20/22 Stare Miasto (na tyłach Katedry św. Jana w Warszawie).
"Nikt na świecie w ciągu ostatnich 40 lat nie zaszkodził komunizmowi tak jak ten Polak" z raportu CIA Williama Caseya do Prezydenta USA Ronalda Reagana.
Pułkownik Ryszard Kukliński to pierwszy polski oficer w NATO i ostatni polski żołnierz - tułacz. Z okazji święta polskiej armii oddajmy mu hołd.