NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU

Platforma Wideo Gazety Polskiej

Obrona Terytorialna - przechodzimy od słów do czynów

W sobotę 9 stycznia 2016 r. szef MON przyglądał się szkoleniu Mazowieckiej Kompanii Obrony Terytorialnej, zorganizowanemu przez stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl – Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej. Ćwiczenie, które realizowane było w ramach programu szkoleniowego Lekka Piechota Obrony Terytorialnej, odbyło się na poligonie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Gołoborze pod Siedlcami. Ministrowi obrony towarzyszyli dowódcy brygady i jej siedleckiego garnizonu oraz pełnomocnik MON do spraw tworzenia Obrony Terytorialnej Kraju. Antoni Macierewicz zapowiada, że jeszcze w tym roku powstaną trzy pierwsze brygady obrony terytorialnej na wschodzie Polski. Minister z uznaniem mówił o ochotnikach, którzy za własne pieniądze prowadzą szkolenie wojskowe. Zdaniem Antoniego Macierewicza szkolenie młodzieży za własne pieniądze pokazuje, skalę determinacji polskiego narodu, żeby się bronić przed niebezpieczeństwami i jednocześnie skalę patologi z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnich ośmiu latach.

Osoby zainteresowane rozpoczęcia szkolenia Obrony Terytorialnej, mogą zgłaszać się przez stronę www.obronanarodowa.pl lub bezpośrednio:

Projekt szkoleniowy Lekka Piechota OT

Dowódca Projektu Szkoleniowego
Wiktor Powiłajtis
e-mail: w.powilajtis@obronanarodowa.pl

Dowódca lubuskiego plutonu OT
Jacek Klimanek
e-mail: lubuska@obronanarodowa.pl

Dowódca małopolskiego plutonu OT
Wiktor Powiłajtis
e-mail: malopolska@obronanarodowa.pl

Dowódca mazowieckiej kompanii OT
Marek Mroszczyk
e-mail: mazowiecka@obronanarodowa.pl

Dowódca opolskiego plutonu OT
Marcin Banera
e-mail: opolska@obronanarodowa.pl

Dowódca podkarpackiego plutonu OT
Tadeusz Mika
e-mail: podkarpacka@obronanarodowa.pl

Dowódca pomorskiego plutonu OT
Borys Romanko
e-mail: pomorska@obronanarodowa.pl

Informacje

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

"Naszym widzom przypominamy, że na terenie RP tylko KRRiT jest jedynym właściwym organem we wszystkich sprawach medialnych usług audiowizualnych - również prezentowanych w systemie vod, czyli na żądanie."