NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Jarosław Kaczyński / Anita Czerwińska - Apel Pamięci

Kanał YouTube: Krzysztof Sakiewicz
Kanał YouTube: Blogpressportal
Program: Wiadomości,

Jarosław Kaczyński:
"Spotykamy się tutaj po raz kolejny, przeszło już siedemdziesiąty. Spotykamy się, bo chcemy, by w Polsce zatriumfowała prawda, by to wszystko, co nas niszczyło przez te lata, zostało uchylone. Częścią tego planu, częścią odbudowy godności, moralnego porządku musi być prawda o katastrofie smoleńskiej, musi być uczczenie jej ofiar, prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego współpracowników, wszystkich, którzy polegli. Jesteśmy do tego celu nieporównywalnie bliżej niż kiedyś. To jest już możliwe.
Ale pamiętajmy: ciągle zmagamy się z tym samym, co zdarzyło się za rządów Jana Olszewskiego i w latach 2005-2007. Z rebelią tych, którzy z tego głęboko chorego systemu czerpali i czerpią korzyści. Nasza obecność tu to ważne wydarzenie, które się tej rebelii, niszczeniu naszego wielkiego planu dla Polski przeciwstawia. Warto tu być za miesiąc, za rok, także wtedy, gdy tu niedaleko stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego, a gdzieś obok kościoła seminaryjnego pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Także wtedy, kiedy Antoni Macierewicz przedstawi ostateczny raport z prac zespołu ds. badania wypadków lotniczych, kiedy zakończy się śledztwo prawdziwe, a nie udawane. Nawet wtedy warto tutaj być, zachować tę tradycję, bo ona jest elementem naszej siły."
Anita Czerwińska:
"Ostatnie dni przyniosły nam wiele informacji na temat tego jak władze PO-PSL zwalczały ludzi, którzy chcieli wyjaśnić tragedię smoleńską. Zarówno komisja sejmowa badająca przyczyny tej tragedii, jak i dziennikarze niezgadzający się z oficjalną wersją, byli inwigilowani przez służby specjalne. Wiele wskazuje też na to, że podejmowano także inne działania mające utrudnić ustalanie podstawowych faktów w tej sprawie. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że Rosjanie domagali się uciszenia tych polityków i tych dziennikarzy, którzy mogli wiązać śmierć polskiej elity z działaniami Moskwy. Widać było wyraźnie, że ówczesne polskie i rosyjskie władze gotowe były łamać prawo i wszelkie międzynarodowe standardy, by nie dopuścić do ustalenia sprawców tej tragedii. Mimo to udało się przełamać zmowę milczenia i dzisiaj krok po kroku odkrywane są nowe fakty. Zwyciężyła cierpliwość i niezłomna wiara, która przetrwała lata bardzo trudnej, czasem wydającej się beznadziejną, walki. Jest to nauka dla następnych pokoleń, że trzeba walczyć do końca, a prawda i tak zwycięży."
Relacja tv vod.gazetapolska.pl i portal Blogpress.pl