NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Jarosław Kaczyński / Anita Czerwińska - Apel Pamięci

Kanał YouTube: Krzysztof Sakiewicz
Program: Wiadomości,

W niedzielę, 10 lipca, minęła kolejna – 75. już – miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Jak co miesiąc o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela przy ulicy Świętojańskiej odprawiono nabożeństwo w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii, ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz wszystkich ofiar smoleńskiej tragedii. Po mszy św. odbył się Marsz Pamięci, który zakończył się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie spotykali się Polacy po katastrofie z 10 kwietnia 2010 r. Tam głos zabrali prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz posłanka partii rządzącej i główna organizatorka miesięcznicy Anita Czerwińska.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego tutaj stanie, bo był wielkim prezydentem, bo był człowiekiem, który prowadził Polskę we właściwym kierunku, bo miał wiele, wiele innych zasług dla Polski, przynajmniej począwszy od lat siedemdziesiątych. I będzie, proszę państwa, pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, wszystkich ofiar – tu, niedaleko stąd – mówił Jarosław Kaczyński na Krakowskim Przedmieściu, podczas 75. miesięcznicy smoleńskiej.

Polacy pamiętają testament swojego prezydenta i mimo prób sabotażu ze strony rodzimej targowicy, tę politykę (śp. Lecha Kaczyńskiego – przyp. red.) dzisiaj realizują – mówiła przed Pałacem Prezydenckim posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska