NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Macierewicz i Kownacki ujawniają szokującą korupcję i nepotyzm

Kanał YouTube: ArtiqbForever2

Szef MON Antoni Macierewicz i wiceszef MON Bartosz Kownacki przedstawiają wyniki audytu prowadzonego w firmach zbrojeniowych.
źródło: http://www.sejm.gov.pl/

W Polskiej Grupie Zbrojeniowej miliony złotych wyciekały do krewnych i znajomych pod pozorem konsultingu za rządów poprzedniej koalicji - mówił dziś Antoni Macierewicz na posiedzeniu sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Szef MON dodał, że polski przemysł zbrojeniowy był przygotowywany do faktycznej likwidacji.
- PGZ miała być włączona do wielkiego koncernu międzynarodowego, który miał zdominować przemysł zbrojeniowy europejski. Podpisano w tej sprawie list intencyjny. MON jest w dyspozycji tej dokumentacji. Pochodną tej decyzji były szkody dla przemysłu zbrojeniowego, stopień rabunkowej gospodarki dla polskiego przemysłu, wszelkie działania, które trzeba nazywać korupcyjnymi - tłumaczył posłom szef resortu obrony.
Antoni Macierewicz podał przykłady skandalicznych decyzji finansowych.

“Jakie to powody sprawiły, że pan generał dywizji Czerwiński dostał umowę z MESKO na kwotę 200 tysięcy? A może dostaniemy wyjaśnienie, dlaczego pan generał Robełek miał umowę bezterminową z MESKO, co miesiąc pobierając 4 tysiące zł? Skończył Akademię im. Woroszyłowa w Związku Sowieckim. Gen. Wierzcholskiemu wypłacono 350 tysięcy złotych. Byłoby dobrze, gdybyśmy się dowiedzieli jakie miał zalety - wymieniał minister.

“Jednoosobowej spółce pod Radomiem wypłacono 5 mln zł za bliżej niejasne usługi konsultingowe. Oczywiście, nie mówię już o drobiazgach związanych z nepotyzmem. PIT-Radwar zatrudnia syna jednej z kierowniczych postaci w PO. (...). Mamy do czynienia z synem wybitnej posłanki, której syn jest za sowitą opłatą zatrudniany. Jakie to ma zalety, poza czołową rolą w ataku na wyjaśniających tragedię smoleńską, że otrzymał on 2,216 mln zł? - pytał Antoni Macierewicz.