NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU

Platforma Wideo Gazety Polskiej

„Koniec systemu” Doroty Kani o tajnych pieniądzach dolnośląskiej Solidarności

Dorota Kania
Dorota Kania

Filmy:

  1. TV Republika program Doroty Kani "Koniec Systemu" odc.12 cz. 1. Tajne pieniądze dolnośląskiej "Solidarności"
  2. TV Republika odc.12 cz. 2. Tajne pieniądze "Solidarności" - rozmowa z Witoldem Gadowskim

W latach 80. dolnośląska "S" dysponowała pieniędzmi pochodzącymi ze składek, od osób prywatnych i wpłat zza granicy. Dolnośląska „S” na początku stanu wojennego dysponowała co najmniej 80 milionami złotych, które podjęli z banku PKO we Wrocławiu: Józef Pinior, rzecznik finansowy dolnośląskiej „S”, Piotr Bednarz, wiceprzewodniczący związku, Stanisław Huskowski, rzecznik prasowy oraz Tomasz Surowiec, współtwórca dolnośląskiej „S”. Do Polski trafiły także środki przeznaczone dla „S” przez rząd Stanów Zjednoczonych. Te dwie sprawy budzą najwięcej emocji, ponieważ nie do końca wiadomo, co stało się z pieniędzmi wypłaconymi z tych źródeł - między innymi o tym w programie red. Kani mówi Józef Pinior. A w drugiej części Dorota Kania rozmawia na ten temat z Witoldem Gadowskim.

Powtórki programu na antenie TV Republika: środa 11.20, sobota 9.20

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

"Naszym widzom przypominamy, że na terenie RP tylko KRRiT jest jedynym właściwym organem we wszystkich sprawach medialnych usług audiowizualnych - również prezentowanych w systemie vod, czyli na żądanie."