NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Moim Zdaniem - Likwidacja Polskiej Misji Handlowej w Montrealu

Kanał YouTube: TVNiezaleznaPolonia Canada
Program: Informacje,

Niecałe 7 tygodni - konkretnie 40 dni pozostało do  zamknięcia Wydziału Promocji, Handlu i Inwestycji Konsulatu RP, ostatniej już placówki reprezentującej Rzeczypospolitą w jednej z najstarszych, najistotniejszych pod względem społecznym, handlowym i politycznym metropolii Kanady – Montrealu.
Czy ta – ostatnia już placówka konsularno – handlowa a zarazem - od lat - tradycyjne miejsce imprez i spotkań Polaków z Montrealu przestaną istnieć w dniu 31 marca 2017, bo ten właśnie dzień wyznaczono jako datę zamknięcia przedstawicielstwa RP?
A może ministerstwa Rozwoju i Finansów oraz Spraw Zagranicznych zareagują na gorące , skierowane zarówno do nich jak i Prezydenta Rzeczypospolitej apele Polonii kanadyjskiej i zmienią w ostatniej chwili tą decyzję?
Jeżeli tak – to czasu do 31 marca pozostało – naprawdę – niewiele.
Przypomnijmy - to tutaj – właśnie do  Wydziału Promocji, Handlu i Inwestycji RP w Montrealu przeniesiono  1 sierpnia 2014 – dodajmy tez, że tylko szczątkowo, bo dwa razy w tygodniu – działalność zlikwidowanego wtedy właśnie Konsulatu RP w Montrealu.
W ramach szerokiej akcji zwijania dyplomatycznej i handlowej obecności Polski na świecie, minister Radosław Sikorski sprzedał w dniu 6 czerwca 2015 roku budynek Konsulatu w Montrealu kanadyjsko-irackiemu przedsiębiorcy za cenę 4 125 000 dolarów kanadyjskich. Czyli nawet poniżej wyceny podatkowej władz miejskich która to wycena jest dużo niższa od rzeczywistej, wolnorynkowej wartości budynków w Kanadzie.
Teraz – podobny los ma spotkać kolejne, zredukowane do minimum przedstawicielstwo Rzeczypospolitej w tym ważnym, kanadyjskim mieście.
W kolejnym wydaniu sondy Moim Zadaniem – usłyszą państwo co na ten temat myślą Polacy mieszkający w Montrealu. Zapraszamy.

Więcej na:
www.tvniezaleznapolonia.org