NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Koniec systemu: Rozmowa ze świadkiem koronnym o Lechu Wałęsie i mafii

Kanał YouTube: Dorota Kania
Kanał YouTube: Dorota Kania
Program: Koniec systemu,

W Telewizji Republika w programie „Koniec systemu” zaprezentowano pierwszą część wywiadu z Jarosławem Sokołowskim ps. Masa, najsłynniejszym świadkiem koronnym w Polsce.
- Wałęsa podpisał ułaskawienie Andrzeja Z. ps. „Słowik”. I jako prezydent powinien wiedzieć, co podpisuje – mówił Jarosław Sokołowski w rozmowie z Dorota Kanią.
Sokołowski, który swoimi zeznaniami przyczynił się do rozbicia gangu pruszkowskiego, opowiedział także o wspólnych planach biznesowych mafii i polityków. W drugiej części programu Dorota Kania rozmawiała o mafii z dziennikarzem TVP INFO Rafałem Pasztelańskim.

Fragment wypowiedzi Jarosława Sokołowskiego ps. Masa: 
"W latach 90' nie było prawdziwej, nieskorumpowanej policji. "Słowika" zaaresztowano ale wymyślił inną ksywę i wyszedł. Zagrożenie, że pójdzie siedzieć było niedobre, ponieważ "Słowik" był znaczącym graczem w mafii pruszkowskiej. Trzeba było coś zrobić, najłatwiejsze było ułaskawienie. I załatwił to pewien mecenas przez kancelarię Lecha Wałęsy. Przygotowaliśmy odpowiednią sumę pieniędzy (150 tys. dolarów – red.) i zostało to "klepnięte". Mieliśmy wtyki, wejścia i układy. Lech Wałęsa powinien wiedzieć co podpisuje. Suma, którą przyszło nam za to zapłacić była ogromna dla większości społeczeństwa, ale dla nas to były grosze. Z jednego ukradzionego tira mieliśmy trzy razy tyle. Hotel "Mariot" był jedną z naszych tzw. przystani. Mieliśmy ich kilka w samej Warszawie. Ludzie wiedzieli, że w danym dniu, w danych godzinach i w danym miejscu można nas spotkać i porozmawiać ws. ewentualnych interesów. Wielokrotnie spotykałem tam polityków KLD (Kongres Liberalno-Demokratyczny – polska partia polityczna o charakterze liberalnym, działająca w latach 1990–1994, przewodniczącymi partii byli m.in. Janusz Lewandowski oraz Donald Tusk). Ugrupowania już nie ma, ale ludzie stamtąd istnieją do dziś i to w polityce międzynarodowej, jeden z nich jest dziś potężnym politykiem. Robiliśmy z nimi biznes i kręciło się."

PRZYPOMINAMY: KONIEC SYSTEMU DOROTY KANI W KAŻDY WTOREK O 21:30 NA ANTENIE TELEWIZJI REPUBLIKA.