NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

KONIEC SYSTEMU. „Masa” ujawnia, jak gangsterzy z Pruszkowa robili interesy z ludźmi WSI

Kanał YouTube: Telewizja Republika
Kanał YouTube: Telewizja Republika
Program: Koniec systemu,
Gość: Witold Gadowski,

Filmy:
1. KONIEC SYSTEMU - Dorota Kania - odc.18 - Witold Gadowski o "Masie" i mafii WSI
2. KONIEC SYSTEMU - (II cz. wywiadu z Masą) - O prawdziwej mafii w Polsce czyli WSI 

W programie „Koniec systemu” na antenie Telewizji Republika została wyemitowana druga część wywiadu z Jarosławem Sokołowskim ps. Masa, najsłynniejszym świadkiem koronnym w Polsce. Rozmówca Doroty Kani mówił o interesach gangsterów z Pruszkowa z ludźmi WSI. Nie było mocniejszej mafii niż Wojskowe Służby Informacyjne. Więc my – pruszkowscy gangsterzy – potrzebowaliśmy ich opieki – mówi świadek koronny Jarosław Sokołowski ps. Masa w rozmowie z Dorota Kanią
 
Poniżej fragment rozmowy z  Jarosławem Sokołowskim ps. Masa, która w całości ukazał się w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”:

Jakie jeszcze mieliście kontakty z WSI? Dla ludzi jest to abstrakcyjne – państwowa, wojskowa służba specjalna i gangsterzy?
Naszą znajomość z WSI wzmocniliśmy w połowie lat 90. Tym, że razem z „Pershingiem” sprzedaliśmy do Syrii helikoptery i transportery.  
Jak to „sprzedaliście do Syrii”?
Byliśmy w mieszkaniu operacyjnym WSI na Woli w Warszawie, które pokazałem prokuraturze i która próbowała coś udowodnić, ale nic z tego nie wyszło.
Dlaczego?
 Udowodnić coś WSI? Wolne żarty. Proszę pamiętać, że wtedy WSI jeszcze działały pełną parą, mogły niemal wszystko. Teraz może inaczej by się to potoczyło. Wtedy to WSI działało i chwała ministrowi Macierewiczowi, że tę zgniliznę stłamsił i zdeptał, bo to była straszna gangrena. Powiem pani, że nie było firmy, która by grubo zarabiała, a pod którą nie podczepiłyby się WSI. A wie pani, jak oni się podczepiali? Nie tak jak my, że wymuszali haracze.  
A w jaki sposób?
Oferowali kontakty. Jeżeli ktoś zarabiał na przykład 100 milionów złotych, oni przychodzili i pytali, czy właściciel firmy jest zainteresowany dużo większym zarobkiem. I dawali możliwość tych zysków. Rozkładali czerwony dywan do sukcesu pod jednym warunkiem: trzeba ich było wziąć do spółki. I wszystkim to się opłacało, bo każdy zarobił.

Druga część wywiadu z Jarosławem Sokołowskim ukazała się w programie „Koniec systemu”, który jest emitowany w każdy wtorek o godz. 21.30 na antenie Telewizji Republika – powtórki środa 11.20 oraz sobota 9.20. Archiwalne odcinki tego programu można obejrzeć na Facebooku na stronie Koniec Systemu.