NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Politycy PO czmychają przed mieszkańcami Białowieży i Hajnówki

Dziś politycy Platformy Obywatelskiej chcieli zorganizować konferencję ws. rzekomo zagrożonej Puszczy Białowieskiej. Spotkanie z prasą miało się odbyć tuż przed wejściem do parku narodowego. Ale niespodziewanie na miejscu pojawili się lokalni mieszkańcy, protestujący przeciwko kłamstwom PO. Wówczas politycy Platformy ewakuowali się do hotelu "Białowieski" i tam, zamknąwszy się przed mieszkańcami, postanowili przeprowadzić konferencję.

Działacze PO byli kompletnie zaskoczeni. Nie spodziewali się, że na miejscu pojawi się kilkudziesięciu mieszkańców protestujących przeciwko ich kłamstwom.

Konferencja, która pierwotnie miała odbyć się w plenerze, musiała zostać - ze strachu przed lokalną ludnością - przeniesiona do... hotelu "Białowieski".

- Mieszkańcy, którzy chcieli wejść do środka i porozmawiać z politykami, nie zostali wpuszczeni. Usłyszeliśmy, że stanowimy zagrożenie - opowiada nam jeden z protestujących, zbulwersowany zachowaniem PO. Według naszych informacji - do hotelu wpuszczono tylko pseudoekologów i uczestników organizacji pozarządowych - chcących, by puszcza została zniszczona przez kornika.