NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Służby rozbiły azjatyckie podziemie hazardowe

Kanał YouTube: Straż Graniczna

Służby rozbiły azjatyckie podziemie hazardowe

Autor: Magdalena Tomaszewska  21.11.2017

Wspólne działania funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej i ABW zakończyły się likwidacją nielegalnie działających „kasyn”. Ujawniono 35 działających urządzeń do gier hazardowych, których wartość rynkowa wynosi 420 tysięcy złotych. To druga tego typu akcja wymierzona w zorganizowaną ekonomiczną przestępczość azjatycką, przeprowadzona w ciągu ostatnich miesięcy w Wólce Kosowskiej.

W nocy z 18 na 19 listopada br. grupy realizacyjne współdziałających służb weszły do kilku lokali na terenie Wólki Kosowskiej. Na 35 działających maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, z których właściciele czerpali ogromne zyski.

Na miejscu funkcjonariusze zastali kilkudziesięciu graczy, głównie cudzoziemców pochodzenia azjatyckiego, a wśród nich dwóch mężczyzn przebywających w Polsce nielegalnie bez żadnych dokumentów tożsamości, podających się za obywateli Wietnamu. W ich sprawie zostały skierowane do sądu wnioski o umieszczenie w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców, do czasu ustalenia ich narodowości i tożsamości. W przestępczy proceder byli zaangażowani również Polacy.

Poza urządzeniami do gier losowych zabezpieczono także spore ilości środków finansowych w gotówce, pochodzące z nielegalnych transakcji hazardowych, oraz substancje narkotyczne o niewiadomym składzie chemicznym w postaci białego proszku, które zostaną poddane badaniom laboratoryjnym.

Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie wszczął w tej sprawie postępowania karno-skarbowe. Kara za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Natomiast za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.