NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Przywódcy zatrzymani

Kanał YouTube: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem nielegalnymi papierosami i krajanką tytoniową na ogromną skalę. Zatrzymano przywódców grupy – obywatela Białorusi i dwóch obywateli Polski.

Akcję zatrzymania mężczyzn przeprowadzono 9 lutego br. jednocześnie na terenie trzech województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. 56-letni Białorusin oraz 39 i 42-letni Polacy usłyszeli zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, mającą na celu popełnienie przestępstw związanych z produkcją i obrotem wyrobami tytoniowymi. Sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W wyniku działań zabezpieczono również środki pieniężne w kwocie 20 tys. zł, ponad 1 tys. dolarów, a także 10 tys. euro.

Śledztwo w tej sprawie funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG prowadzili od ubiegłego roku. Pierwsze osoby zatrzymano w maju 2017 r. Pięciu mężczyzn usłyszało wówczas zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się produkcją i obrotem wyrobów tytoniowych. Dzięki funkcjonariuszom Straży Granicznej na polski rynek nie trafiło 4 tony krajanki tytoniowej i 2,8 mln sztuk nielegalnych papierosów.

​materiał filmowy: Warmińsko-Mazurski OSG