Przejdź do treści

10.04 - TV REPUBLIKA - apel Sakiewicza


Praca w Telewizji Republika wre, a widzowie będą mogli wkrótce zobaczyć jej efekty. Na 10 kwietnia zaplanowana jest bowiem w internecie próbna emisja programu. Oczywiście, w dużej mierze będzie poświęcona uroczystościom związanym z trzecią rocznicą katastrofy smoleńskiej. Wystartowała również strona internetowa TV Republika.

Podajemy link do strony http://telewizjarepublika.pl/, na której będzie można obejrzeć relację z wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu i z innych miejsc Warszawy.

10 kwietnia relacja będzie trwała od godziny 6.00 do 22.00. Na stronie internetowej Telewizji Republika będzie można zobaczyć wydarzenia, który media tzw. mainstreamowe jak zwykle ocenzurują.

Na stronie http://telewizjarepublika.pl/ można zapoznać się z najważniejszymi informacjami o Telewizji Republika.

Tomasz Sakiewicz:
Apeluję do wszystkich środowisk prawicowych, a szczególnie mediów, o wyciszenie sporów i unikanie wzajemnych napaści oraz o pełną pomoc przy demonstracjach z okazji 3. rocznicy tragedii smoleńskiej. Nie chodzi o to, kto na tym zyska, lecz o to, by zyskała przede wszystkim Polska.

Z całej Polski dostajemy informacje o przygotowaniach do 10 kwietnia. Dziesiątki organizacji społecznych, w tym kluby „Gazety Polskiej”, związkowcy i tysiące zwykłych obywateli przygotowują się do masowych demonstracji. Jest dobra wiadomość. 10 kwietnia telewizja „Republika” przeprowadzi próbną transmisję w internecie. Będzie można oglądać relację na stronie Gazety Polskiej VOD, portalu „Republiki” (już działa) i wielu innych portalach.

Zaczynamy już 9 kwietnia o godz. 18 demonstracją przed rosyjską ambasadą w Warszawie.

10 kwietnia odbędą się główne uroczystości na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

O godz. 8 msza św., potem apel poległych, między 16 a 17 planowane jest przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. Potem koncert ku czci poległych. O godz. 19 msza św. w katedrze św. Jana i Marsz Pamięci. Szczegóły będziemy podawać w kolejnych numerach „GP”, „Gazety Polskiej Codziennie” i na naszych portalach.

Ostatni punkt programu, czyli przemarsz pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, i miasteczko namiotowe, przygotowywane są w razie dobrej pogody i gdy pozwolą na to warunki organizacyjne. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w ewentualnym proteście pod KPRM, proszeni są już w tym tygodniu o zgłoszenia do Biura Klubów „Gazety Polskiej”.

Ponawiam mój apel do wszystkich środowisk prawicowych, a szczególnie mediów, o wyciszenie sporów i unikanie wzajemnych napaści oraz o pełną pomoc przy demonstracjach z okazji 3. rocznicy tragedii smoleńskiej. Nie chodzi o to, kto na tym zyska, lecz o to, by zyskała przede wszystkim Polska. A Polska potrzebuje zmian. Mamy obowiązek bardzo mocno upomnieć się o prawdę o śmierci elity naszego narodu. W przyszłości nasze dzieci i wnuki z tego obowiązku nas rozliczą.

Mobilizujmy opinię publiczną, szczególnie w miejscach naszego zamieszkania i pracy. Przygotowujmy ulotki, akcje esemesowe i spotkania z zainteresowanymi.

Składam podziękowanie kilku tysiącom Polaków, którzy w skrajnych warunkach pogodowych udali się do Budapesztu, by razem z nami świętować węgierską niepodległość. Dziękuję klubom „Gazety Polskiej”, Krucjacie Różańcowej i Solidarnym 2010. Bardzo dziękuję wszystkim odpowiedzialnym za służby porządkowe i nagłośnienie. Szczególne podziękowanie należy się szefowej klubu „Gazety Polskiej” w Budapeszcie Joannie Urbańskiej i Anniemarii Petho, szefowej organizacji kobiecych na Węgrzech za przyjęcie całego trudu goszczenia nas. Warto tu zacytować słowa Annymarii, że w tym roku byliśmy głównymi organizatorami węgierskiego święta. Polacy popisali się wielkim hartem ducha i wzorową dyscypliną.