NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Od 6 lipca Narodowy będzie Narodowy...

Kanał YouTube: 4Youeye2
Kanał YouTube: Piotr Mierzejewski
Kanał YouTube: Piotr Mierzejewski
Kanał YouTube: Piotr Mierzejewski
Kanał YouTube: Piotr Mierzejewski
Kanał YouTube: Piotr Mierzejewski
Program: Informacje,

W sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie przez kilkanaście godzin trwać będzie modlitwa kilkudziesięciu tysięcy katolików z charyzmatycznym kapłanem z Ugandy. Tam, gdzie jest John Bashobora, tam dzieją się cuda. Widziałem to na własne oczy.

Ta modlitwa będzie uwielbieniem Jezusa w Duchu Świętym. Ojciec Bashobora nie jest uzdrowicielem czy bioenergoterapeutą. A tak traktują go niektóre polskie media. Moc, która czasami ujawnia się dzięki jego modlitwie, jest mocą Bożą. Jednak przejawy tej mocy są tak spektakularne, że spotkania z ojcem Johnem przyciągają nie tylko osoby wierzące. Wykupiono wszystkie wejściówki. – Było tak wielu chętnych do spotkania z księdzem, że postanowiono wynająć stadion. Całkowita liczba uczestników rekolekcji to 57 649 osób. Zapisy zostały zamknięte – poinformowała we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie rzeczniczka rekolekcji Katarzyna Matusz. Sądząc z liczby telefonów z prośbą o „załatwienie” wejściówki, chętnych znalazłoby się drugie tyle. Co sprawia, że na msze święte z Johnem Bashoborą od kilku lat przybywają w Polsce tłumy?

Siła przebaczenia

Ojciec John Baptist Rubara Bashobora urodził się w 1946 r. Jest kapłanem, charyzmatykiem, doktorem teologii duchowości, psychologiem. Jako dziecko został osierocony przez ojca, którego otruła ciotka. Wychowywała go rodzina wuja. O tym, że nie są oni jego prawdziwymi rodzicami, John dowiedział się dopiero w dniu święceń kapłańskich, mając 26 lat. Ciotka wyznała też, że chciała go otruć, ale „naczynie z zatrutą owsianką rozpadło się w czasie modlitwy przed posiłkiem, którą odmawiał chłopiec”. Kiedy słuchałem o. Johna, który opowiadał tę historię, zrozumiałem, jak wielką siłę ma przebaczenie. Kapłan stwierdził wprost, że moment, od którego zaczął się modlić o szczęście ciotki, stał się przełomem w jego życiu duchowym. Drugim takim przełomem było spotkanie kapłanów z ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Pokora i całkowite poddanie się Jezusowi, których nie można nie zauważyć, obcując z ugandyjskim charyzmatykiem sprawiają, że Bóg w sposób szczególny wysłuchuje jego modlitw. Ludzie odzyskują zdrowie, opisywane są wypadki wskrzeszeń. Jednak dla mnie najważniejsze były uzdrowienia duchowe, których byłem świadkiem, gdy towarzyszyłem ojcu w czasie rekolekcji w kościele Dominikanów na warszawskim Służewiu.
Narodowe rekolekcje

Na Stadionie Narodowym przygotowane są specjalne pomieszczenia dla osób, u których manifestował się będzie zły duch. Nad osobami zdemonizowanymi modlić się będą oprócz ojca Johna egzorcyści, którzy przyjeżdżają z całej Polski. Każdy z nich otrzymał specjalne zezwolenie swojego biskupa na modlitwę o uwolnienie poza własną diecezją. A w czasie spotkań z o. Johnem taka posługa bywa bardzo potrzebna. W czasie rekolekcji w Gdyni, podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu u kilkudziesięciu osób zamanifestował się zły duch, który te osoby wcześniej opanował. Wiły się na ziemi, szczekały, gryzły kapłanów po nogach. Po spacyfikowaniu ich modlitwą i przeniesieniu opętanych osób do zakrystii, rozpoczęły się egzorcyzmy. Byłem świadkiem kilkunastu uwolnień. Czasami bardzo spektakularnych.

Ale te narodowe rekolekcje z ojcem Johnem w stolicy Polski mają szerszą perspektywę. – W sobotę ochrzcimy Stadion Narodowy – mówi Paweł, jeden z uczestników spotkania. – Ta modlitwa nie będzie skierowana tylko na problemy osób zebranych na stadionie. To będzie modlitwa za Polskę, za cały świat. Również ojciec Bashobora koncentruje się nie tylko na wymiarze czysto duchowym. Założył w Ugandzie dwie szkoły podstawowe, dwie szkoły średnie oraz dwa sierocińce, w których Fundacja „Father Bash Fundation” opiekuje się prawie sześcioma tysiącami sierot. W większości są to dzieci, których rodzice zginęli podczas wojny domowej lub zmarli na AIDS, ale są też dzieci porzucone przez swoje matki, a nawet noworodki znalezione na śmietnikach. Ojciec John zapewnia im utrzymanie, opłaca czesne w szkołach.

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie"

Film:
1. Charyzmatyk ks. John Bashabora opublikował 4Youeye2. Modlitwa charyzmatycznego księdza z Ugandy Johna Bashabory w intencji uzdrowienia ludzi. Materiał z poslkimi napisami.
2. Duch Święty