NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Fajdek mistrzem świata!

Program: Informacje,

Redakcja vod: niby ten "Mazurek Dąbrowskiego" zawsze brzmi tak samo, ale jednak na stadionie w Moskwie jakoś inaczej... Gratulacje :)

Paweł Fajdek mistrzem świata w rzucie młotem! Polak zdeklasował rywali już pierwszą próbą finału. To pierwszy medal Polski w Moskwie.

24-letni Paweł Fajdek, wygrywając finał rzutu młotem, został najmłodszym mistrzem świata w historii tej konkurencji. Zawodnik Agrosu Zamość zdetronizował 37-letniego Szymona Ziółkowskiego (AZS OŚ Poznań), który zajął w Moskwie dziewiąte miejsce.

Fajdek, brązowy medalista mistrzostw Polski z Torunia, podopieczny Czesława Cybulskiego (były trener m.in. Ziółkowskiego, Kamili Skolimowskiej, Anity Włodarczyk), uzyskał najlepszy w tym roku wynik na świecie 81,97 już w pierwszej próbie.

Drugie miejsce zajął złoty medalista olimpijski londyńskich igrzysk, wicemistrz świata z Daegu (2011) Węgier Krisztian Pars - 80,30, a trzecie Słoweniec Primoz Kozmus - 79,22.

37-letni Ziółkowski, który dotychczas szczycił się tytułem najmłodszego mistrza świata, zakończył konkurs na dziewiątej pozycji rezultatem 76,84. Jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w tej konkurencji - oprócz olimpijskiego złota z Sydney (2000), ma w dorobku trzy medale mistrzostw świata: dwa złote (Edmonton 2001, Helsinki 2005) oraz srebrny (Berlin 2009). Jego trenerem od roku jest Grzegorz Nowak.

Film: Paweł Fajdek ZŁOTY MEDAL 81.97m Moskwa 2013 Mistrzostwa Świata Rzut Młotem opublikował Moldawia Polska