NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

A na Ukrainie... Wojna

Kanał YouTube: Erich Hartmann

Ukraiński myśliwiec Su-25M1 został zestrzelony na granicy przez rosyjski samolot. Wcześniej w pobliżu granicy z Rosją zestrzelony został również ukraiński samolot transportowy AN-26.

Informację o zestrzeleniu przez Rosjan Su-25M1 potwierdził rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko. Ministerstwo Obrony Ukrainy informuje, że do zestrzelenia doszło 16 lipca około godz. 19.00 w regionie donieckim przy granicy z Rosją. Samolot został postrzelony w części ogonowej przez maszynę Federacji Rosyjskiej. Pilot zdążył się katapultować.

To nie jedyne zestrzelenie samolotu Sił Powietrznych Ukrainy przez Rosjan. Dzisiaj Valery Chaly z administracji prezydenta Ukrainy potwierdził, że ukraiński samolot transportowy AN-26 został zestrzelony pociskiem wystrzelonym z terytorium Federacji Rosyjskiej.

Ukraiński samolot transportowy został zestrzelony przez stronę Rosyjską nad Ługańskiem. Valery Chaly tłumaczy, że do takiej właśnie konkluzji doszli eksperci, którzy gruntownie zbadali wrak samolotu w celu ustalenia przyczyn katastrofy.