NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

TVN i cięta riposta Macierewicza

Krótka rozmowa z ambasadorem USA, Stephenem D. Mullem, wazelina Daniela Olbrychskiego. Tak zaczyna się krótka sonda reportera TVN o expose Ewy Kopacz. Prosi też o opinię Antoniego Macierewicza. Odpowiedź posła PiS zaskoczyła część Internautów, w większości jednak wzbudziło spore rozbawienie. W ripoście Macierewicz cytuje hasło reklamowe stacji "Cała prawda, całą dobę", który nawet u reportera TVN wzbudza rozbawienie.

- Gdyby Obama był kobietą, to spokojnie mógłby tak przemawiać? - pyta Filip Chajzer, reporter TVN ambasadora Stanów Zjednoczonych o nowej premier Ewie Kopacz. Pytanie to aluzja do sztuczki PR-owej Ewy Kopacz, która w trakcie expose wywołała z sejmowej galerii weterana z Afganistanu. Chwyt ten jest znany w USA, stosowany w trakcie corocznych wystąpień prezydenta. O tym skojarzeniu mówi również ambasador. - Miałem takie poczucie na publiczności, że my mamy takie orędzie corocznie State of The Union i było ono bardzo podobne w stylu - mówi Mull.

Tuż po ambasadorze do głosu TVN zaprasza Daniela Olbrychskiego, który też przyszedł do Sejmu na expose Ewy Kopacz. - Czy Ewa Kopacz robi wrażenie silnej i zdecydowanej kobiety? - pyta reporter TVN. - Tak. Tak. Merytorycznej - odpowiada z powagą Olbrychski.

Chajzer leci w następnej kolejności do Antoniego Macierewicza. - To silna, mocna kobieta jest. Może podoła? - zagaduje. Poseł Prawa i Sprawiedliwości przystaje i z pełną powagą w głosie, ale i czytelną ironią odpowiada: Ja jestem zawsze zgodny z opiniami redaktorów TVN-u. Jeżeli państwo uważacie, że to jest silna, mocna kobieta, która podoła, to na pewno tak jest, bo... TVN mówi "całą prawdę, całą dobę"​

Forma i treść riposty Macierewicza cieszy się ogromną popularnością w Internecie i mimo blokowania przez stację kolejnych kopii, rozchodzi się po sieci w ekspresowym tempie.