NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Jaki był prawdziwy koniec misji płk. Kuklińskiego?

Kanał YouTube: ZYSK nadaje
Program: Informacje,

Redakcja vod: już w tym tygodniu przedstawimy Państwu rozmowę z dr hab. Sławomirem Cenckiewiczem, której głównym tematem będzie właśnie najnowsza książka o płk. Kuklińskim.

Pamiętaj - szukasz dobrej książki? W Warszawie działa księgarnia „Gazety Polskiej”. Księgarnia mieści się przy ul. Świętokrzyskiej 16 (I piętro), róg Mazowieckiej. Księgarnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 19 oraz w soboty w godzinach od 10 do 14. Serdecznie zapraszamy.

Atomowy szpieg. Ryszard Kukliński i wojna wywiadów nie jest kolejnym głosem w jałowej i trwającej bez końca dyskusji pod hasłem „bohater czy zdrajca”. Choć autor z sympatią spogląda na postać i działalność „Jacka Stronga”, to jego książka jest przede wszystkim próbą rzetelnego przybliżenia szpiegowskiego rzemiosła, jakim posługiwał się Kukliński.

W oparciu o nieznane i niepublikowane dokumenty z archiwów tajnych służb PRL oraz bogatej literatury z Rosji i Stanów Zjednoczonych, Sławomir Cenckiewicz opisuje szpiegowską działalność Kuklińskiego w szerszej, nigdy nie opisanej perspektywie wojny wywiadów pomiędzy KGB i GRU a CIA.

Czy „Jack Strong” był rzeczywiście wyjątkowym i cennych agentem CIA? Co wiedział? Dlaczego cieszył się tak wielkim zaufaniem Jaruzelskiego, Kiszczaka i „towarzyszy radzieckich”? W jaki sposób ograł stąpającą mu po piętach WSW? I jak zdołał uciec z Polski? O tej niesamowitej historii przeczytacie w tej książce.