Skip to main content

Konsekwencje sporu o TK. Sędzia Piotr Andrzejewski: Będzie ogromna presja na Polskę

“Obecna sytuacja to coraz dalej posunięty sposób działania organów UE, który chce zdominować państwa samodzielnie regulujące swoje konstytucyjne prawa i swój porządek wewnętrzny. Za każdym razem jest to próba hołdowania organom UE” - komentuje w rozmowie z Salve TV najnowsze doniesienia w sprawie Trybunału Konstytucyjnego sędzia Trybunału Stanu, Piotr Łukasz Andrzejewski.

"Tak naprawdę chodzi o to, żeby przykryć pozytywne osiągnięcia tego rządu - reperację państwa i zwrócenie się twarzą do obywateli, nie do własnych elit i klienteli, którą się sowicie wynagradza, kosztem społeczeństwa. Ten rozdmuchiwany konflikt jest odwrotnie interpretowany oficjalnie niż jego rzeczywista podstawa i treść" - ostrzega były Senator.

"Twierdzę z całą odpowiedzialnością, że prezes Trybunału Konstytucyjnego fałszuje interpretację źródeł prawa […] Władza sądownicza opowiada się przeciwko ograniczeniom kompetencji władzy ustawodawczej. Jest to pucz władzy sądowniczej przeciw władzy ustawodawczej. Tego nie było do tej pory w naszym systemie. Jest to operacja na ludzkiej świadomości przez manipulację i wprowadzanie ludzi w błąd. Jest to robienie ludziom wody z mózgu” - podkreśla gość Temat Dnia Salve TV.

Piotr Andrzejewski wyznaje również, że osobiście stwierdza łamanie prawa przez TK: "Ja odpowiadałem, przygotowując konstytucję, za podkomisję źródeł prawa. Przez moje ręce, jako członka podkomisji konstytucyjnej, przechodziły uprawnienia Trybunału Konstytucyjnego. Konstytucja pozbawia Trybunał Konstytucyjny zdolności orzeczniczej i sposobu wykonywania prawa, a także tego, co robi sejm. Tymczasem dzisiaj stanowisko Trybunału Konstytucyjnego, wspierane przez stronników politycznych UE, interpretuje rozszerzająco swoje kompetencje, tym samym łamie zasadę legalizmu”.
"Będzie ogromna presja na Polskę. Przez grupy kapitałowe mogą być uruchomione naciski ekonomiczne na Polskę i tego też musimy się spodziewać - ostrzega Piotr Andrzejewski i równocześnie uspokaja - Ale damy radę, bo służymy prawdzie i narodowi polskiemu”.

Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw. Zobacz pozostałe odcinki na https://www.salvetv.pl/multimedia/tema...

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych - przyjemnych w formie i wartościowych w treści.

Dziękujemy za oglądanie naszej stacji!

Jeśli chcesz dobrze orientować się w tematach elektryzujących opinię publiczną lub szukasz rozrywki na poziomie subskrybuj nasz kanał: http://www.youtube.com/c/SalveTVpl

Znajdziesz nas również tutaj:
FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
TWITTER: https://twitter.com/TvSalve
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tvsalve