NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Straż Graniczna zlikwidowała wytwórnię papierosów pod Kołobrzegiem

Kanał YouTube: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali kompletną linię technologiczną do produkcji papierosów. Na miejscu zatrzymano sześciu mężczyzn oraz zabezpieczono rewolwer, kilkadziesiąt telefonów komórkowych, alkohol i ponad 360 kg krajanki tytoniowej. Łączną wartość urządzeń, tytoniu i ujawnionych przedmiotów szacuje się na przeszło 1,2 mln zł.

Fabryka papierosów działała na jednej z posesji niedaleko Kołobrzegu. W trakcie wejścia do wytwórni funkcjonariusze zatrzymali na miejscu sześciu mężczyzn w wieku od 35 do 51 lat – mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Budynek gospodarczy, w którym pracowały maszyny, był od wewnątrz specjalnie wygłuszony watą dociepleniową i dodatkowo w części przebudowany na pomieszczenia mieszkalne, wykorzystywane przez pracowników.

Funkcjonariusze SG zabezpieczyli kompletną linię do produkcji wyrobów tytoniowych, a także agregat, krajankę i opakowania do papierosów. Według opinii sprowadzonego na miejsce biegłego, urządzenia o wartości około 900 tys. zł były w stanie produkować do 2 tysięcy papierosów na minutę. Funkcjonariusze ustalili, że wytworzony w ten sposób towar trafiał na rynki państw Europy Zachodniej.

W mieszkaniu i samochodzie jednego z zatrzymanych, 38-latka z woj. zachodniopomorskiego, funkcjonariusze znaleźli dodatkowo rewolwer, pistolet hukowy oraz kilkadziesiąt telefonów komórkowych.