NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Postępowanie Tuska to tchórzostwo - przegląd tygodnia w Klubie Ronina

Kanał YouTube: Blogpressportal

Przegląd Tygodnia w klubie Ronina poprowadził Rafał Ziemkiewicz, a towarzyszyli mu Jerzy Jachowicz i Jacek Karnowski.
Publicyści zaczęli od smutnego tematu, śmierci Żelaznej Damy - Margaret Thatcher. Jak powiedział Rafał Ziemkiewicz, była to "jedna z osób, których twardy antykomunistyczny kurs, przyjęty w latach 80., wsparcie, któremu udzieliła Ronaldowi Reaganowi przesądziły o tym, że nie było u nas jeszcze gorzej, że przy wszystkich niedoskonałościach dealu w Magdalence i skutków Okrągłego Stołu, to jednak nie doszło u nas do takiego wariantu, jaki planowali komuniści czyli transformacji na wzór chiński".

Jacek Karnowski dodał, że jest ona osobą "znienawidzoną przez część brytyjskiego establishmentu, dziś lewicowego w większości, gdyż zniszczyła sen lewicy brytyjskiej o socjalizmie brytyjskim".

Drugim ważnym tematem była druga nitka gazociągu jamalskiego i zamieszanie w polskim rządzie po deklaracji prezydenta Rosji Władimira Putina. "To pokazało, kto naprawdę tutaj rządzi, i nie jest to bynajmniej Donald Tusk i żaden inny miejscowy administrator".

"Donald Tusk to jak Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego - krótkie występy publiczne, a wiele godzin tupania przed lustrem, żeby to przećwiczyć" - tak Rafał Ziemkiewicz podsumował wypowiedzi publiczne premiera.
Relacja tv portal Blogpress.pl