NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

"Żeby Bóg dał mi dożyć takiej Polski..." homilia ks. bp. J. Zawitkowskiego

Kanał YouTube: Mirosław Arak

Homilia wygłoszona przez ks. bp. Józefa Zawitkowskiego podczas Ogólnopolskich Dożynek na Jasnej Górze. Biskup pomocniczy diecezji łowickiej Józef Zawitkowski w swojej homilii apelował o szacunek do chleba, krytykując pośredników, którzy dyktując ceny żywności nadmiernie się bogacą.
Nawoływał, by "żniwiarze" nie odwracali się od Boga, a wieś kultywowała dawne - także religijne - tradycje i obrzędy. - Zachowajmy to co zdrowe i piękne , nasze kapliczki i ludowe stroje - nawoływał kaznodzieja, krytykując Europę "która odwróciła się od krzyża". I jak głosił niech nikt w Polsce nie mówi, że "chłop z chłopem może mieć dzieci i to jest prawda".
Biskup Zawitkowski w homilii nawiązał też do rozpoczynającego się roku szkolnego. Apelował do młodzieży o codziennie okazywanie szacunku dla rodziców i nauczycieli. I ubolewał, że lekcje nie rozpoczynają się od modlitwy. - Dlaczego nauczyciele zaczynają nie od modlitwy a od wychowania seksualnego, wychowują gejów i lesbijski - mówił na Jasnej Górze duchowny - Ojczyzna zgnije - przestrzegał. - Politycy nie drażnijcie nas - kontynuował - pozwólcie nam pracować uczciwie i modlić się - zaapelował na koniec homilii.

(foto. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska)