NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

1. "Ten rząd nie zajmuje się wsią i rolnictwem" 2. "Wiemy jakich zmian chcą Polacy"

Kanał YouTube: WybierzPiS
Kanał YouTube: radomkropkaws

1. Wizyta Jarosława Kaczyńskiego na Mazowszu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał premiera Donalda Tuska, żeby się "opamiętał" i zajął sprawami polskiej wsi. Zaapelował o podjęcie działań przeciwdziałających możliwości wprowadzenia przez Rosję embarga na owoce i warzywa, a zwłaszcza jabłka.

Szef PiS, który wziął udział w konferencji na terenie jednego z sadów w okolicach Grójca, poinformował, że wysłał do premiera list w tej sprawie. Zwraca się w nim do Tuska o "działanie w obronie polskich rolników, sadowników i eksporterów, zanim Rosja wprowadzi embargo, póki nie jest za późno".

"Zadaniem pana premiera jest skłonienie Komisji Europejskiej do stanowczej akcji przeciwko jakimkolwiek ograniczeniom eksportu polskich jabłek, czy innych owoców, a także warzyw na rynek rosyjski" - napisał prezes PiS. Jak podkreślił, nie wolno dopuścić do sytuacji, w której polscy sadownicy i eksporterzy jabłek byliby "bezpodstawnie dyskryminowani, podczas gdy inni eksporterzy z krajów Unii bez przeszkód eksportują swoje owoce i warzywa na rynek rosyjski".

Kaczyński zarzucił Tuskowi, że choć dużo jeździ po Europie to "niestety niewiele z tego wynika".

- Ten rząd, a premier w szczególności, wsią się nie zajmuje - podkreślił lider PiS. Przytoczył w tym kontekście sprawę embarga ze strony Rosji na polską wieprzowinę i groźbę kolejnego embarga na owoce i warzywa.

W ubiegłym tygodniu rosyjska agencja ITAR-TASS podała, że Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego planuje po 10 maja rozmowy z Polską o ewentualnym wprowadzeniu zakazu importu owoców i warzyw.
Film opublikował WybierzPiS

2. Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego w Radomiu - 1 maja 2014.

Jarosław Kaczyński wystąpił przed pomnikiem Radomskiego Czerwca przedstawiając 21 postulatów, wzorowanych postulatach z sierpnia 1980 roku. Prezes PiS zaznaczył, że jeśli uda się je zrealizować „Polska będzie lepsza dla obywateli”. Postulaty są zawarte i wynikają bezpośrednio z programu PiS przyjętego na lutowym kongresie partii oraz rozmów z Polakami.

Wśród postulatów PiS znalazły się: powstanie narodowego programu zatrudnienia, program finansowania inwestycji w przemyśle infrastrukturze i kolei, zmiany w kodeksie pracy, zwalczające patologie, obronę interesów polskich rolników, w tym walkę o wyrównanie unijnych dopłat, finansowanie służby zdrowia z budżetu, likwidację NFZ, dodatki w wysokości 500 złotych na drugie i kolejne dziecko, odejście od rządowej reformy emerytalnej i ustalenie wieku emerytalnego na poziomie 63 i 65 lat, walkę z korupcją, a także reformę sądów i prokuratur. 21. postulatem jest „rozmowa wolnych z wolnymi” i potrzeba dialogu społecznego, partnerstwa związków zawodowych, władz, samorządów i organizacji społecznych.

- Potrzebna jest rozmowa, potrzebny jest trud porozumienia. Rozmawiać trzeba przede wszystkim z Polakami. Parlamentarzyści i z Parlamentu Europejskiego i ci, którzy są w polskim parlamencie powinni z Polakami rozmawiać. My z Polakami rozmawiamy. Odbyliśmy setki spotkań. Byliśmy we wszystkich powiatach, obecnych i byłych miastach wojewódzkich. Rozmawialiśmy o naszym programie, który wynika z tego słuchania. Wiemy jakich zmian chcą Polacy. Polacy chcą, by w centrum działań polityków była praca, rodzina, zdrowie i bezpieczeństwo – tłumaczył Jarosław Kaczyński. Lider Prawa i Sprawiedliwości wspomniał również swojego brata śp. Lecha Kaczyńskiego podkreślając, że był on „człowiekiem solidarności, dla którego prawa pracownicze były bardzo ważne”.

W Radomiu Jarosław Kaczyński uczestniczył we mszy świętej w intencji ludzi pracy. Złożył też kwiaty pod pomnikiem Radomskiego Czerwca i pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich.

Film opublikował radomkropkaws