Skip to main content

Mocne...

Jeszcze do 6 stycznia można zakupić tygodnik Gazeta Polska z filmem "Tam, gdzie da się żyć" opowiadającym o najnowszej fali emigracji młodych Polaków, którzy wyjeżdżają na wyspy za pracą.

W ich historiach, jak w lustrze odbija się najnowsza historia naszego kraju. Poniższe wypowiedzi bohaterów filmie na dotychczasowych pokazach wywołały najżywsze reakcje publiczności. Magdalena Piejko nagrała je na festiwalu polskiego hip-hopu w Brighton, który cyklicznie jest organizowany przez radio emigracyjne Nowy Polski Show. Członkowie zespołu INV użyczyli swoich utworów do filmu ( w filmie pojawia się m.in. utwór „Ten kraj” Jaroslawa „Gury” Solo : https://www.youtube.com/watch?v=flJDuGErZ_I )

"Ciekawa debata, którą rozpoczął nasz film jest kontynuowana na facebookowej stronie filmu.
- Ten film jest wyrokiem na obecnie panujące w Polsce po PR-owskie "elity". I nie mówię tylko o obecnym reżimie i mediach. Również sędziach, prokuratorach, biurokratach, policji,... Po prostu przeraża, jak ci przy korycie potrafili wyalienować i wyeliminować z Polski tak dużą grupę społeczeństwa polskiego, w tak szerokim przekroju i tak szybko. Tylko dlatego, by w ich korytach było pełno i jeszcze więcej. Druzgocący film dokumentalny, nad którym społeczeństwo powinno się bardzo nisko i długo pochylić. Długo nie będzie można o nim zapomnieć" - to jedna z recenzji umieszczonych na stronie przez Bogdana Szutę.

Po wykupieniu choćby minimalnej prenumeraty internetowej tygodnika „Gazeta Polska” można zobaczyć film dostępny na naszej stronie www.gazetapolska.pl .