NIEZALEŻNA TELEWIZJA DRUGIEGO OBIEGU - Platforma Wideo Gazety Polskiej

Kopacz bojkotuje Dolce&Gabbana

Dwóch słynnych włoskich projektantów Domenico Dolce i Stefano Gabbana wywołało burzę swoją wypowiedzią na temat par homoseksualnych i dzieci z in vitro. O komentarz w tej sprawie poproszono nawet Ewę Kopacz. Premier zapowiedziała, że będzie bojkotować produkty włoskiej firmy, ale przy okazji przekręciła jej nazwę.

– Jeśli chodzi o Dolcze Kabana, to jestem oburzona. My nie będziemy kupować produktów Dolcze Kabana – mówiła podczas konferencji Ewa Kopacz, odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy.

Już sama zapowiedź bojkotu przez polską premier produktów jednej z najbardziej znanych marek na świecie zabrzmiała dość kuriozalnie – projektanci na pewno mocno się tym przejęli. Na dodatek przekręcenie nazwy firmy mówi wiele o tym, co Ewa Kopacz wie o świecie mody. Jak na kobietę – i jednocześnie premier rządu dużego europejskiego kraju – wie niewiele.

Dolce&Gabbana – którzy sami są homoseksualistami – wypowiedzieli się na temat par homoseksualnych i dzieci z in vitro. Znani projektanci skrytykowali w wywiadzie rodziny tworzone przez homoseksualistów i opowiedzieli się przeciwko adopcjom dzieci przez pary tej samej płci stwierdzając, że jest to sprzeczne z naturą. – Sprzeciwiamy się adopcjom dzieci przez homoseksualistów. Jest tylko jeden rodzaj tradycyjnej rodziny – ocenili projektanci.

Nazwali również dzieci poczęte metodą in vitro jako „syntetyczne”. – „Nie” dla chemicznego potomstwa i wynajmowania macicy: życie ma naturalny bieg, to są rzeczy, które nie powinny być zmieniane – mówili Dolce i Gabbana.