Skip to main content

Striptiz nadredaktora - wieczór autorski Marcina Wolskiego i Ryszarda Makowskiego

Przedstawiamy minirelację z wieczoru autorskiego Marcina Wolskiego i Ryszarda Makowskiego poświęconego zbeletryzowanemu wywiadowi "Striptiz nadredaktora". Spotkanie odbyło się w księgarni FPBP (Hoża 29/31).

W książce Ryszard Makowski wcielił się w różne postacie, co stało się pretekstem do rozmowy-wywiadu z Marcinem Wolskim. „To jest wywiad kreatywny, podszywam się pod różne postacie. Ponieważ Marcin jest autorem alternatywnym, chciałem, żeby było trochę alternatywnie i początek książki jest taki, że po kolejnych podrasowanych wyborach przez partię miłości zostaje ogłoszony stan wyjątkowy i w ramach którego zostają pozamykani różni wichrzyciele, szczególnie tacy, którzy ośmielają się naigrywać z najwyższych władz. Wśród tych zamkniętych na Rakowieckiej jest Marcin Wolski, a pierwszy rozdział ma tytuł „Wolski zeznaje”. Ja jestem ubekiem, który przesłuchuje Marcina.”

Obaj bohaterowie wieczoru opowiadali nie tylko o książce, ale przytaczali też rozliczne anegdoty dotyczące znanych osób ze świata literackiego, czy scenicznego (Jana Himilsbacha, Jerzego Dobrowolskiego, Jana Pietrzaka), dyskutowali o obecnej tzw. scenie kabaretowej, sytuacji rozrywki w mediach.
Relacja tv portal Blogpress.pl (Bernard)