Skip to main content

Dziennikarka TVN przyłapana na ordynarnym kłamstwie - czy Kolenda-Zaleska przeprosi?

Redakcja vod: nie pierwszy raz dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska w ordynarny sposób kłamie. Kiedyś powołała się na słowa, jakich nie wypowiedział Jarosław Kaczyński. Tym razem zaatakowała Prezydenta Dudę. Czekamy na przeprosiny i na reakcję jej przełożonych w TVN. Czy nic z tego, bo linia obrony ma polegać na tym, że kłamstwo zostało popełnione na łamach gazety Michnika?

Info za niezalezna.pl:
"Prezydent Duda przez pierwsze 48 godzin po ataku na Paryż milczał. Przynajmniej w tej sprawie, bo w sprawie katastrofy smoleńskiej jego głos wybrzmiał donośnie - napisała w "Gazecie Wyborczej" Katarzyna Kolenda-Zaleska. “Gdy runęły wieże WTC, prezydent Aleksander Kwaśniewski natychmiast zaczął działać. Spotykał się z premierem Buzkiem (przecież nie z jego obozu politycznego), zwoływał narady, konsultował, ogłosił żałobę narodową i wygłosił późno w nocy uspokajające oświadczenie. Prezydent Duda przez pierwsze 48 godzin po ataku na Paryż milczał. Przynajmniej w tej sprawie, bo w sprawie katastrofy smoleńskiej jego głos wybrzmiał donośnie” - pisze Katarzyna Kolenda-Zaleska.
To oczywiste kłamstwo.
W piątkowy wieczór, 13 listopada, po pierwszych informacjach o masakrze w stolicy Francji, Andrzej Duda natychmiast zareagował na Twitterze:
- Smutek, żal i gniew. Wyrazy współczucia [dla] Francuzów, zwłaszcza Rodzin które straciły najbliższych. Jesteśmy z Wami myślą, żalem i modlitwą - napisał prezydent na tym portalu społecznościowym.
W sobotę, 14 listopada prezydent Duda napisał depeszę kondolencyjną do prezydenta Francji, François Hollande’a, deklarując, że "jesteśmy sojusznikami Francji".
Szanowny Panie Prezydencie, W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym chciałbym przekazać na ręce Pana Prezydenta wyrazy najgłębszego współczucia rodzinom oraz bliskim ofiar ataków terrorystycznych w Paryżu. Łączymy się w modlitwie ze wszystkimi, których dotknął ten bezprzykładny akt barbarzyństwa. Zapewniam Pana, Panie Prezydencie, iż w tych ciężkich chwilach może Pan liczyć na wszelką pomoc ze strony polskich władz i całego polskiego Narodu. Jesteśmy sojusznikami Francji i stajemy dziś u Waszego boku. Terroryści zaatakowali w samym sercu europejskiej cywilizacji – uderzyli w Paryż, miasto, które jest skarbnicą tej cywilizacji i jest tak drogie wielu Polakom.
Jestem przekonany, że terrorystom nie uda się złamać ducha Narodu Francuskiego. Vive la France! Z wyrazami głębokiego poważania i przyjaźni - pisał prezydent Andrzej Duda.
I na koniec dowód przedstawiony na filmie.
Prezydent Duda oddał również hołd ofiarom zamachów w Paryżu przed francuską ambasadą w Warszawie, gdzie złożył wieniec i zapalił znicz, oraz w ambasadzie wpisał się w księdze kondolencyjnej. Andrzejowi Dudzie towarzyszyli ministrowie jego kancelarii."

Film: Prezydent oddał hołd ofiarom zamachów we Francji