Skip to main content

Manipulacja i propaganda w TVP Info

Redakcja vod: wczoraj wieczorem gościem programu w TVP Info "Minęła dwudziesta" był wicepremier i Minister Kultury prof. Piotr Gliński. Prowadząca program dziennikarka Telewizji Publicznej Karolina Lewicka nie pozwoliła, by zaproszony do studia przedstawiciel nowej władzy cokolwiek wytłumaczył, lub w ogóle odpowiedział na zadawane pytania. W najmniejszym stopniu nie dziwi nas takie zachowanie reprezentantki publicznych mediów. Redaktor Lewicka postąpiła jak typowy funkcjonariusz medialnego kartelu III RP. Oni dobrze wiedzą o tym, że ich dni w TVP są policzone, bo doskonale pamiętają, co robili i w czym uczestniczyli przez ostatnie lata. Naprawdę zdają sobie sprawę z tego, że nic ich nie uratuje. Dlatego teraz są aż tak chamscy i prowokacyjni, bo chcą zasłużyć na miano ofiar przeprowadzonych czystek. A to, że w ich przypadku to nie będą żadne czystki, tylko przywracanie normalności i prawdziwych dziennikarskich standardów - nie ma dla nich oczywiście żadnego znaczenia. Na pewno to nie jest ostatni taki spektakl pogardy i nienawiści wobec demokratycznie wybranej władzy, która wprawdzie wygrała wybory, ale ośmiela się rządzić. Ma przygotowane ustawy, które sprawnie uchwala i rzeczywiście chce dokonywać zmian. A już ta chęć dotrzymania i spełnienia wyborczych obietnic to przecież jest wyjątkowy skandal, jakiego nikt w Polsce od ośmiu lat nie widział :)
A na koniec w charakterze pointy pytanie: "To jest program propagandowy. Wasza stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat. Tak telewizja publiczna nie powinna funkcjonować." powiedział wczoraj prof. Gliński. Czy ktoś z Państwa nie zgadza się z taką oceną?

I jeszcze news z dzisiejszego poranka: jak informuje "Presserwis" prezes TVP Janusz Daszczyński zawiesił Karolinę Lewicką w obowiązkach prowadzenia programu "Minęła dwudziesta" i
w rozmowie z "Presserwisem" powiedział, że Lewicka zachowała się w niewłaściwy sposób. "Sposób prowadzenia programu odbiegał zdecydowanie od standardów, które obowiązują w telewizji publicznej".

Równocześnie prezes TVP Janusz Daszczyński podpisał się pod listem protestacyjnym, jaki dziennikarze (a jakże:) wystosowali do wicepremiera Glińskiego. W liście żądają oni przeprosin za słowa, które padły w trakcie programu. Prezes TVP jednoczesne zawieszenie dziennikarki i podpisanie listu tłumaczył tym, że "zapowiedź upolitycznienia mediów publicznych zasygnalizowana w wypowiedzi wicepremiera jest atakiem na wolność słowa w niepodległej Polsce", ale to nie zmienia jego oceny przebiegu programu.

Jak brzmiał ten cytat z "Przygód dobrego wojaka Szwejka"? "Nachalne są te kurwy i zuchwałe"?

Film: Piotr Gliński o spektaklu „Śmierć i dziewczyna” TVP Info