Skip to main content

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą przygotowali „Szlachetną Paczkę”

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą przygotowali „Szlachetną Paczkę”
Para Prezydencka przygotowała „Szlachetną Paczkę” dla jednej z rodzin uczestniczących w programie przedświątecznej pomocy. Andrzej Duda z małżonką spotkali się w niedzielę w Pałacu Prezydenckim z pomysłodawcą akcji – księdzem Jackiem Stryczkiem i wolontariuszami.

- Bardzo cieszymy się, że dzięki pośrednictwu Stowarzyszenia WIOSNA, przede wszystkim dzięki księdzu Jackowi, możemy w tym roku wzorem naszych poprzedników, wziąć udział w akcji „Szlachtna Paczka” – powiedziała podczas spotkania Agata Kornhauser-Duda.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę jak wiele jest wśród nas rodzin, które potrzebują wsparcia. Jak wiele jest osób, które potrzebują impulsu do dobrej zmiany. Dlatego każda konkretna pomoc jest bardzo ważna, zwłaszcza pomoc tym najuboższym rodzinom – podkreśliła Pierwsza Dama. Dodała, że naszym wspólnym zadaniem jest dawanie znaku innym, tak aby wiedzieli, że ze swoimi kłopotami czy cierpieniami nie pozostaną sami.

- Głęboko wierzę, że każdy kto potrzebuje pomocy w te Święta, otrzyma ją. Ufam, że ten okres przedświąteczny wyzwoli w nas dobro i każdy z nas znajdzie swój własny sposób na to, żeby pomóc innym ludziom – powiedziała Małżonka Prezydenta RP.

Również prezydent Andrzej Duda złożył podziękowania księdzu Jackowi Stryczkowi. – Dziękuję za wielką ideę stworzoną 15 lat temu, przy bliskim nam duszpasterstwie przy kościele św. Anny w Krakowie, za te wszystkie lata pracy, za to, jak ta idea „Szlachetnej Paczki” pięknie się rozwijała – mówił prezydent.

Andrzej Duda wyraził również wdzięczność młodym wolontariuszom, którzy – jak powiedział – są „dzielnymi współpracownikami” księdza Jacka Stryczka, dzięki którym to dzieło może być realizowane.

Para Prezydencka zdecydowała się pomóc rodzinie pani Małgorzaty, która samotnie wychowuje ośmioro dzieci.