Przejdź do treści

To po tym programie posłanka Nowoczesnej uciekła z telewizji


TV Republika - Kulisy manipulacji flesz "Gdzie Petru uczył się historii?"

W programie Anity Gargas "Zadanie specjalne" Joanna Schmidt, posłanka Nowoczesnej, miała dyskutować w Telewizji Republika z Małgorzatą Gosiewską z Prawa i Sprawiedliwości. Czekając na wejście, w hallu telewizji oglądać można program Republiki na żywo. We wtorek „Kulisy manipulacji flesz” o 20:40 poświęcone były kompromitującej nieznajomości podstawowych faktów historycznych przez lidera Nowoczesnej. Po obejrzeniu programu - posłanka z partii Petru uciekła z siedziby telewizji. Co tak zdenerwowało Schmidt? Prowadzący program Katarzyna Gójska-Hejke i Piotr Lisiewicz przypomnieli najbardziej kompromitujące z powodu nieznajomości historii – niekiedy wręcz na poziomie gimnazjum - wpadki Ryszarda Petru.

„Kulisy manipulacji flesz” ukazują się w Telewizji Republika od poniedziałku do czwartku o 20:40. Natomiast w piątki o 21.30. widzowie obejrzeć mogą magazyn „Kulisy manipulacji”, pokazujący najbardziej bezczelne kłamstwa i manipulacje mediów z całego tygodnia.

Redakcja vod: Joanna Schmidt twierdzi, że (cytujemy za Wyborczą) "dziennikarze posługiwali się językiem nieestetycznym, powiedziałabym nawet chamskim" i dlatego postanowiła wycofać się z udziału w programie, do którego została zaproszona. Zgadzamy się z tą oceną. Publiczne demaskowanie skali ignorancji Ryszarda Petru kreowanego na lidera opozycji my też uznajemy za zamach na demokrację. Przy okazji zwracamy się do Kolegów z KOD: Kochani, pamiętajcie, że tylko razem odeprzemy ten wściekły, bestialski atak! W najbliższy weekend znowu przyjdzie czas, żeby przewietrzyć futra! Jak chcecie, to przyjdziemy z pochodniami… Nas nikt nie powstrzyma. Nawet sześciu króli.