Skip to main content

Biała Podlaska. Powstanie pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich

W niedzielę władze Białej Podlaskiej zaprosiły mieszkańców na mszę świętą w intencji ofiar tragedii pod Smoleńskiem, która odbyła się w kościele Św. Antoniego o godz. 11:30. Po mszy zebrani złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą wydarzenie z 10 kwietnia 2010 roku. Biała szczególnie wspominała Barbarę Maciejczyk, stewardesę pochodzącą z naszego miasta i gen. Andrzeja Błasika, którego małżonka jest rodowitą bialczanką.
Wcześniej, o godz. 8.41, czyli w godzinę katastrofy, w mieście zawyły syreny alarmowe. W trakcie okolicznościowych przemówień obecny na uroczystościach Senator PiS Grzegorz Bierecki poinformował mieszkańców o inicjatywie powstania w Białej Podlaskiej pomnika im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Prace nad projektem są zaanawnsowane i na 11 listopada zapowiadane jest odsłonięcie pomnika. To trzeci w Polsce po Radomiu i Siedlcach pomnik Lecha Kaczyńskiego.
Druga propozycja to pomysł posła Adama Abramowicza aby generał Andrzej Błasik miał w naszym mieście ulicę lub rondo swojego imienia.