Skip to main content

Prezydent Duda Kanada 2016 - ZOBACZ JAK BYŁO NAPRAWDĘ

Filmy:
1. Prezydent Duda Kanada 2016 TV Niezależna Polonia
2. Wizyta Pary Prezydenckiej w Kanadzie Prezydent.pl

W dniach 9 - 11 maja z oficjalną wizytą przebywał w Kanadzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką. Podczas pobytu w Kanadzie Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się m.in. z Premierem Kanady Justinem Trudeau, Gubernatorem Generalnym Kanady Davidem Lloydem oraz Polonią. Odwiedził również kanadyjską bazę wojskową Petawawa oraz Cmentarz Wojskowy Hallerczyków.

TV Niezależna Polonia pokazuje krótką relację z ostatnich dwóch dni tej wizyty, a więc z oficjalnych spotkań z Premierem Kanady Justinem Trudeau, z Generalnym Gubernatorem Kanady Davidem Lloydem Johnstonem i Jego Małżonką oraz z uroczystych obchodów Święta Narodowego 3 Maja z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Prezydent Andrzej Duda podkreślał w czasie tych oficjalnych rozmów i przemówień konieczność zabezpieczenia pokoju w Europie Środkowej a tym samym i na świecie, sprawy większego i bardziej bezpośredniego zaangażowania NATO w Polsce. Poruszono również temat nadchodzącego w Warszawie szczytu NATO na którym to premier Kanady potwierdził swoja obecność i zbieżność stanowisk odnośnie spraw bezpieczeństwa i nienaruszalności granic państwowych. Rozmawiano również o rozwijaniu dobrze się już układającej współpracy Polski i Kanady w dziedzinie gospodarczej i naukowej.

Godnym zauważenia był fakt kończenia prawie wszystkich oficjalnych przemówień przez Prezydenta Andrzeja Dudę słowami Bożego Błogosławieństwa.

KOD Kanada próbował zakłócić wizytę prezydenta nieliczną pikietą przed gmachem Parlamentu Kanadyjskiego oraz później przed siedzibą Sir John A. Macdonald Building gdzie Para Prezydencka przybywała na obchody Święta Narodowego 3 Maja. Środowiska prawicowe Ottawy i Montrealu w ciągu dosłownie dwóch dni potrafiły zmobilizować elektorat Prezydenta oraz Rządu Beaty Szydło w tych miastach, organizując imponujący wiec poparcia dla Prezydenta i kontrdemonstracje, w efekcie czego garstka KOD-owców musiała sromotnie opuścić zarówno schody przed budynkiem parlamentu jak i później, ulicę przed budynkiem w którym celebrowano obchody. To również pokazujemy w naszej relacji.

Wacław Kujbida

Ottawa, maj 2016

TV Niezależna Polonia

Więcej na:

www.tvniezaleznapolonia.org