Skip to main content

Antoni Macierewicz na Zlocie Klubów „Gazety Polskiej”

Antoni Macierewicz na Zlocie Klubów „Gazety Polskiej”.
"Trudno uwierzyć, ale ekipa PO-PSL faktycznie wierzyła, że Rosja nie jest zagrożeniem”
„Jakkolwiek wodowałoby się to być nie do uwierzenia, ale ekipa poprzednia naprawdę uznała (...), że nie istnieje zagrożenie rosyjskie dla Polski i dla Europy. I to było fundamentem ich polityki, także przekładającej się na traktowanie armii polskiej. Armię uznano za zbędną” – mówił podczas szef MON-u Antoni Macierewicz podczas XI Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Sulejowie.
Podczas trzydniowego zjazdu, z jego uczestnikami spotkali się także m.in. Tomasz Sakiewicz, wicepremier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Minister Macierewicz wystąpił w niedzielę, i mówił m.in. o problemach polskiej armii. Jak podkreślił, najważniejszym wyzwaniem, które napotkał, był duży stopień korupcji w polskiej armii. Ta z kolei doprowadzało do tego, że walka wewnętrznych sitw uniemożliwiła rozwój polskiego wojska. Struktury przestępcze na styku polityki, przestępczości i biznesu skupiały się na robieniu interesów wokół mienia wojskowego. Podał przykład patologii na rynku nieruchomości i interesów robionych z deweloperami. Szef MON zapowiedział przekazanie gruntów wojska w Warszawie na cele nowego programu Mieszkanie+. – Świat korupcji i przestępczości w polskiej armii to największy problem, z którym się zmierzyłem – podkreślił Macierewicz. Przypomniał również niedawną publikację „Gazety Polskiej Codziennie”, opisujący reklamówkę, którą od jednego z lobbystów otrzymał polityk Stefan Niesiołowski.