Skip to main content

Jarosław Kaczyński i Anita Czerwińska - APEL SMOLEŃSKI


Musimy być czujni, musimy pamiętać, że ci, którzy zdawałoby się, że już się cofnęli, już skapitulowali, tak naprawdę chcą walczyć dalej. Chcą przeciwstawiać się temu, co jest naszym celem, to znaczy prawdzie o Smoleńsku i uczczeniu pamięci ofiar Smoleńska - podkreślił dzisiaj wieczorem prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas obchodów 76. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Musimy wiedzieć, że racja, całkowita racja, jest po naszej stronie. Jeśli będzie trzeba tę rację umocnić poprzez akty normatywne, poprzez ustawy, to z całą pewnością to uczynimy. Ale chcemy wiedzieć, my parlamentarzyści, że mamy wasze poparcie, że mamy poparcie wszystkich patriotycznych Polaków. Ci którzy obrażali, ciągle chcą obrażać. Tutaj mamy transparent, który obraża, obraża zmarłego. Ci ludzie są poza Polską, poza polską kulturą, ale damy sobie z nimi radę. Tylko powtarzam - musimy być zdeterminowani. Musimy wiedzieć, że nasz cel jest możliwy do zrealizowania, musimy wiedzieć, że racja jest po naszej stronie, musimy wiedzieć, że droga do sprawiedliwej, silnej, demokratycznej Polski, choć trudna, jest otwarta. Idziemy tą drogą i będziemy szli dalej - zakończył prezes PiS.

Jak każdego 10. miesiąca po Marszu Pamięci i przemówieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, odczytano również Apel Klubów Gazety Polskiej.
“ Polska droga do wolności naznaczona jest wielkimi ofiarami. Najlepsi synowie narodu płacą za wierność Ojczyźnie swoim życiem. Ta ofiara była niezbędna by przeciwstawiać się siłom potężniejszym, niż to czym naród mógł się bronić. Ofiara składana z życia polskich patriotów dawała przykład współczesnym i następnym pokoleniom. Pokazywała też wrogom, że nasz kraj łatwo się nie poddaje. Ofiarność najlepszych z najlepszych służyła więc naszym najgłębszym narodowym interesom - stwierdziła poseł Anita Czerwińska.
Dla przetrwania narodu ważne jest więc by promować takie postawy: ludzi gotowych służyć Polsce. Póki tacy ludzie są wśród nas póty trwa Polska. Postawy koniunkturalne, cyniczne, kiedy biorą górę, pozbawiają nas zdolności do obrony państwa i narodu. W Smoleńsku zginęli ludzie, z których wielu służyło Polsce do ostatniej chwili życia. Przed nami stoi wybór czy to oni będą dla nas i naszych dzieci wzorcami czy też ludzie bez charakteru gotowi dla kariery i zysków poświęcić narodowe interesy. To wybór decydujący dla przyszłości Ojczyzny" podkreśliła poseł Czerwińska.