Przejdź do treści

Ujawniamy haniebną przeszłość twórcy Trybunału Konstytucyjnego
W tygodniku "Gazeta Polska " ujawniamy:Żona sędziego Trybunału Konstytucyjnego, współtwórcy TK oraz Konstytucji z 1997 r., i ojciec przyjaciela Bronisława Komorowskiego to osoby, które zadecydowały o zbezczeszczeniu zwłok Józefa Franczaka ps. Lalek, ostatniego Żołnierza Wyklętego walczącego z bronią w ręku do końca życia. Nigdy nie ponieśli odpowiedzialności za swoje czyny, podobnie jak funkcjonariusze komunistycznej bezpieki, którzy ścigali i doprowadzili do zastrzelenia "Lalusia".Czytaj w tekście Doroty Kani...

"21 października minęła 53. rocznica śmierci Józefa Franczaka. Komuniści uznali go za jednego z najgroźniejszych „bandytów”, a jego odważne, brawurowe akcje przeszły do historii. Przez 10 lat udało mu się skutecznie ukrywać – nawet funkcjonariusze komunistycznej bezpieki doceniali sposób jego konspirowania, o czym można się przekonać, czytając opasłe tomy Sprawy Operacyjnego Rozpracowania kryptonim „Pożar”. Z akt komunistycznej bezpieki wyłania się obraz polowania na ostatniego partyzanta podziemnej armii." - czytamy w tekście Doroty Kani, który ukazał się w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska", od środy 26 października dostępnym w kioskach.Walce "Lalka", konspiracji, a przede wszystkim zbrodni komunistycznych siepaczy oraz barbarzyńskiemu zbezczeszczeniu zwłok Józefa Franczaka poświęcony był premierowy odcinek programu "Koniec Systemu", który we wtorek wyemitowano na antenie TV Republika.– Pod koniec lat 90. wniosłem do sądu o ustalenie ojcostwa - opowiadał Marek Franczak, który był gościem audycji. - Otrzymałem krótką karteczkę z kilkoma zdaniami, w której napisano, że Józef Franczak był żołnierzem zawodowym przed wojną, potem ZWZ AK, a po wojnie był kadrowym bandytą WiN-u.

– Do tej pory nie otrzymałem sprawiedliwości od III RP - podkreślił syn "Lalka". - Dostałem z prokuratury pismo o umorzeniu śledztwa, w którym piszą, że np. że mojemu ojcu odjęto głowę w celu identyfikacji dentystów, u których leczył on zęby.Nigdy sprawcy tej zbrodni nie ponieśli odpowiedzialności. Mało tego. Niektórzy cieszyli się zaszczytami w III RP, a nawet znali się z bardzo ważnymi postaciami niedawnego obozu władzy.

TWÓRCA TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO POWIĄZANY ZE ZBESZCZESZCZENIEM ZWŁOK JÓZEFA FRANCZAKA "LALKA" - CZYTAJ TEKST DOROTY KANI W TYGODNIKU "GAZETA POLSKA".

Filmy:1. Ostatni partyzant Rzeczypospolitej - reportaż Tadeusza Arciucha. Portret filmowy oficera Wojska Polskiego Józefa Franczaka, pseudonim "Lalek". Po klęsce wrześniowej udało mu się uciec z niewoli radzieckiej i przejść do Armii Krajowej. W 1944 roku zdezerterował, po tym jak zobaczył wykonywane przez NKWD masowe egzekucje na członkach AK. Przez cały czas ukrywał się. Ostatni partyzant Rzeczpospolitej pozostawał w konspiracji od 1939 przez 18 lat.2. Było... nie minęło Lalek - Ostatni Partyzant. Nigdy nie miał złudzeń co do istoty komunizmu. Józef Franczak „Lalek” najpierw uciekł z transportu na Syberię, podczas okupacji niemieckiej działał w AK, a po wojnie nie zaprzestał walki o wolną Polskę aż do 1963 roku. Jak przyjaciele, towarzysze broni i dawna narzeczona Franczaka wspominają ostatniego partyzanta II Rzeczpospolitej?3. Syn "Lalka" - ostatniego partyzanta Rzeczypospolitej. Spotkanie z Markiem Franczakiem - synem Józefa Franczaka (ps. "Lalek"), ostatniego partyzanta Rzeczypospolitej, Żołnierza Wyklętego. Realizacja Idź Pod Prąd TV. Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie 5 marca 2012r.