Przejdź do treści

Rodzina Ryszarda Schnepfa w walce z Żołnierzami Wyklętymi


Były ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf jest klasycznym dzieckiem resortu. Jego mama Alicja, funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, zwalczała podziemie niepodległościowe. Ojciec Maksymilian Schnepf był żołnierzem wojskowej bezpieki biorący udział między innymi w obławie augustowskiej. Krewny Oswald Schnepf jako sędzia wojskowy wydał co najmniej kilkanaście wyroków śmierci na Żołnierzy Wyklętych - stwierdziła Dorota Kania na początku programu "Koniec systemu".

Ci, którzy nie obejrzeli ostatniego programu, z 1 listopada, mają szansę to nadrobić. Powtórka zostanie wyemitowana w sobotę o godz. 9.20 oraz w niedzielę o godz. 6.05 oczywiście w Telewizji Republika.

UWAGA: Niewyjaśnione zbrodnie. Nieznane dokumenty. Tajne archiwa. Ludzie, którzy chcieli ukryć swoje życiorysy. Odkrywanie tego, co miało być zakryte” – na swój nowy program w Telewizji Republika zaprasza publicysta dziennika „Gazeta Polska Codziennie” oraz tygodnika „Gazeta Polska” Dorota Kania.

Nowy program „Koniec Sytemu” Doroty Kani emitowany jest w każdy wtorek o godz. 21.30 w Telewizji Republika.

W kolejnym odcinku programu - autorka przybliża postać Alicji Schnepf, związanej z komunistyczną bezpieką, a także osoby jej męża oraz kuzyna, który zajmował się zwalczaniem żołnierzy wyklętych.

A więcej na temat przeszłości rodziny Schnepf piszemy w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska", który jest dostępny w kioskach od środy 2 listopada.