Skip to main content

Szukaliśmy odpowiedzi JAK ŻYĆ dla Ojczyzny. Oto, co się stało


"Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej" - mówił kard. Stefan Wyszyński. W 2017 roku żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce. Zapytaliśmy Polaków, czym dla nich jest Ojczyzna i, w jaki sposób dla niej żyć. 

Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Choć Powstanie Warszawskie nie osiągnęło zwycięstwa militarnego, to także dzięki bohaterstwu powstańców możliwe było odzyskanie przez Polskę pełnej suwerenności pod koniec XX w. W tym roku obchodzimy 73. rocznicę wybuchu. Powstanie było największą akcją zbrojną podziemnych struktur w okupowanej przez Niemców Europie. Podczas walk z Niemcami poległo około 18 tysięcy powstańców oraz zginęło prawdopodobnie około 140 tysięcy cywilnych mieszkańców miasta. 

Służba prawdzie, dobru i pięknu to misja mediów, o której przypomina nam Papież Franciszek. Wypełniając słowa Ojca Świętego każdego dnia publikujemy dla Ciebie nowe programy inspirujące do duchowego i intelektualnego rozwoju.

Subskrybuj nasz kanał: https://www.youtube.com/c/SalveTVpl 

Wejdź na www.salvetv.pl i oglądaj:
- świadectwa wiary
- poradniki duchowe
- programy informacyjne
- recenzje wartościowych książek
- reportaże historyczne
i wiele innych!

Salve TV to telewizja internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Znajdziesz nas również tutaj:
FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
TWITTER: https://twitter.com/TvSalve
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tvsalve