Skip to main content

Wizualizacja Południowej Obwodnicy Warszawy - oddcinek B


Trwa budowa południowej obwodnicy Warszawy. Projekt i budowa drogi ekspresowej S2 Południowa Obwodnica Warszawy na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska” został podzielony na trzy zadania: Zadanie „A” od węzła „Puławska” (bez węzła) do węzła „Przyczółkowa” (bez węzła) o długości ok. 4,6 km; Zadanie „B” od węzła „Przyczółkowa” (z węzłem) do węzła „Wał Miedzeszyński” (z węzłem) o długości ok. 6,5 km; Zadanie „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” (bez węzła) do węzła „Lubelska” (bez węzła) o długości ok. 7,5 km. W ramach realizacji POW na odcinku pomiędzy węzłem „Puławska" a węzłem „Lubelska” przewidziana jest m.in. budowa: 

drogi ekspresowej długości 18,5 km, posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu
tunelu pod Ursynowem
mostu przez Wisłę
estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym
węzłów: „Ursynów Zachodni”, „Ursynów Wschodni ”, „Przyczółkowa”, „Wał Miedzeszyński”, „Patriotów” oraz docelowo przewidziano dodatkowy węzeł „Czerniakowska Bis”, który usytuowany będzie na odcinku pomiędzy węzłami „Przyczółkowa” i „Wał Miedzeszyński”
urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego
Projekt realizowany jest w systemie "projektuj i buduj".  Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to III kwartał 2020 roku.