Skip to main content

V Forum Polonijne - Relacja Czwarta - Tadeusz M. Płużański

V Forum Polonijne - Relacja Czwarta - Tadeusz M. Płużański
Znakomita prelekcja znanego i zasłużonego historyka i dziennikarza pt. "Dekomunizacja i niepodległość".

Obiektywna ale zarazem i porażająca realizmem analiza współczesnej sytuacji  społeczno-politycznej w RP, w 73 lata po zakończeniu II Wojny Światowej, równie znakomitego historyka i działacza niepodległościowego.

W 73 lata po wojnie i 29 lata po tzw. "Okrągłym" stole" dekomunizacja właściwie nawet nie ruszyła do przodu. Żyjący jeszcze zbrodniarze i oprawcy komunistyczni chronieni są nadal, przez kolejny, trudny do zrozumienia, układ sił

politycznych i dożywają w bezpieczeństwie i luksusach swoich lat. Układ ten skutecznie dba również i dzisiaj zarówno o bezpieczeństwo, dostatnie życie dla tej grupy społecznej, ale też - jak pokazały wydarzenia ostatnich tygodni - chroni ich sprawnie przed infamią, degradacją stopni, stanowisk, zniesławieniem, etc.

Ich następcy i rodziny - w przeciwieństwie do prawdziwych patriotów którzy walczyli o prawdziwą Polskę, o jej prawdziwą niepodległość - są zabezpieczeni na pokolenia i "ustawieni" na - "zawłaszczonych" najczęściej lub wręcz rozkradzionych majątkach narodowych, korporacjach, bankach i innych przedsiębiorstwach czy na kluczowych pozycjach społeczno-politycznych.

Gdzie jesteś Polsko Anno Domini 2018? Dokąd zmierzasz?

Wacław Kujbida

Ottawa, kwiecień 2018

TV Niezależna Polonia

Więcej na:

www.tvniezaleznapolonia.org

http://www.tvniezaleznapolonia.org/v-forum-polonijne-relacja-czwarta-ta…