Skip to main content

Idol nastolatek uciekł przed islamem ze Szwecji do Polski rządzonej przez PiS!


Kolega umieścił na swoim samochodzie naklejkę „Ostatni Szwed zabiera flagę”, która była protestem przeciwko islamizacji tego kraju. Zostaliśmy zatrzymani na 24 godziny za szerzenie nacjonalizmu – wspomina Jerzy Grunwald. Miał dość. Chciał wyjechać do Nowej Zelandii, ale gdy wygrał PiS, zmienił decyzję i po 43 latach wrócił do ojczyzny. O swoim niezwykle barwnym życiu opowiada w rozmowie z Piotrem Lisiewiczem w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika.- Szwecja była wspaniałym, cudownym krajem, gdzie zostawiało się otwarte drzwi, niepilnowane rowery czy buty, nie było przemocy. Dzisiaj ten kraj zmienił się nie do poznania. Z samochodowych tablic rejestracyjnych zdejmuje się liczby 178, ponieważ są one wersetami Koranu i obrażają uczucia muzułmanów. To jest chore. Chora poddańczość władz szwedzkich, które nie potrafią walczyć o swoją tożsamość – opowiada Jerzy Grunwald. Niedawno na zaproszenie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był w tym mieście wiceprezydent szwedziego Malmoe i zachwalał szwedzką politykę imigracyjną. - Tam nie wjeżdża policja, nie wjeżdża nawet straż pożarna czy pogotowie – opowiada tymczasem o muzułmańskich dzielnicach Malmoe Jerzy Grunwald. Po incydencie z naklejką polski muzyk został oskarżony przed sądem, że jest nacjonalistą…  szwedzkim. Postanowił uciekać ze Szwecji. Miał wyjechać do Nowej Zelandii, ale po tym, jak wybory wygrał PiS, stwierdził, że wraca do Polski. 
– Gdyby wygrała inna opcja polityczna, na pewno nie byłoby mnie w Polsce. Wielu Szwedów wyjeżdża z tego kraju z obawy przed kryminalnym islamem – mówi. Wrócił do Polski po 43 latach. A miał wyjechać na dwa tygodnie… W latach 70. był idolem nastolatek, grał w zespołach „No to co” i „En face”. 
- Byłem uznawany za chuligana. Graliśmy w klubie dla młodzieży trudnej, nosiliśmy długie włosy, graliśmy muzykę zachodnią, co było uznawane za wrogie socjalizmowi. Tej muzyki słuchać można było tylko w Radiu Luxembourg  – wspomina.

„Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. W radiu posłuchać go można w soboty o 16:00, telewizyjna premiera w każdą niedzielę o 22:15 w Telewizji Republika.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze
Źródło: niezalezna.pl