Skip to main content

To działaczy gejowskich, a nie tramwajarzy, trzeba wysłać na reedukację!

Michał Grześ to najbardziej znany w świecie polski samorządowiec, a to za sprawą gejów, którzy bronili przed nim homoseksualnego i bijącego samice słonia Ninio. Gdy ostatnio poznańscy tramwajarze zdjęli z pojazdów tęczowe chorągiewki, stowarzyszenie gejów związane z prezydentem Jaśkowiakiem zapowiedziało, że nie będzie żądać odszkodowania, o ile zostaną oni wysłani na kursy antydyskryminacyjne. O walce z gejowską paranoją w Poznaniu Michał Grześ opowiedział w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika. - Reedukacja powinna nastąpić, ale tych osób, co te chorągiewki wieszały, a nie zdrowo myślących tramwajarzy, którzy wystąpili w obronie naszego miasta i jego mieszkańców. Chyba coś się komuś popierniczyło w tym mieście -  mówi ostro radny PiS Michał Grześ. Jego zdaniem, wobec oporu tramwajarzy, pomysły faworyzowanego przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka stowarzyszenia Stonewall, którego szef działał w partii Janusza Palikota, zostaną zahamowane. - Z tego co wiem, prezes MPK nawet nie będzie próbował wysyłać na takie szkolenia pracowników. Tym bardziej, że mu ubywa pracowników, a po takim szkoleniu to już w ogóle mogłoby nie być motorniczych ani kierowców – stwierdza Michał Grześ. Poznańscy tramwajarze zapisali wspaniałą kartę walki z komunistycznym reżimem. To poznańskie tramwajarki szły z biało-czerwonym sztandarem na czele demonstracji w Czerwcu 1956. W programie pokazana zostanie wypowiedź ostatniej żyjącej z tramwajarek ze słynnego zdjęcia Stanisławy Mikołajczak, która niedawno była gościem Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej. Prezydent Jacek Jaśkowiak… nie zaprosił jej na obchody 60 rocznicy poznańskiego powstania. Michał Grześ jest znanym krytykiem tego, co Jaśkowiak robi z poznańską kulturą. - Była taka piękna scena, że goła aktorka położyła się przed prezydentem Jaśkowiakiem na takim podeście, za którym on siedział. Potem zgasły światła. A później aktorka zjechała na scenę i okazało się, że jest w ciąży. To była najciekawsza scena w tym spektaklu, reszty nie dało się oglądać – tak recenzuje sztukę „Odys” w Teatrze Polskim. Jak podkreśla, działania Jaśkowiaka wbrew jego deklaracjom, mają charakter antywolnościowy:  Kiedy proponowałem stworzenie Hyde-Parku Kultury w Poznaniu, czyli postawienie na dziedzińcu sceny, na której mógłby każdy wystąpić i byłoby do transmitowane w Internecie, pan prezydent Jaśkowiak nie był tym zainteresowany, bo on chce mieć na wszystkim kontrolę.

W programie przypomniana zostałą też zabawna historia słonia Ninio, w wyniku której radny Grześ zaczął być zwalczany przez gejów na całym świecie. Tymczasem to Grześ miał rację – słonia o homoseksualnych skłonnościach pozbywały się inne ogrody zoologiczne, bo był agresywny wobec samic, które bił trąbą. Zaś do Poznania sprowadzony został dlatego, że wbrew zapowiedziom nie udało się sprowadzić słoni z RPA, co kompromitowało władze miasta, które zbudowały bajońsko drogą słoniarnię, a potem stała ona… pusta.

Program Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. W Radiu Poznań można wysłuchać do w soboty o 16.00. a telewizyjna premiera w Telewizji Republika w każdą niedzielę o 22.15. Archiwalne odcinki obejrzeć można na YouTube na kanale Radia Poznań.