Skip to main content

100 firm na stulecie niepodległości - ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE!

www.gospodarka100.niezalezna.pl

Plebiscyt Firma 100-lecia Niepodległości ma przypomnieć, że współcześnie działające polskie firmy mają podstawy aby odwoływać się do tradycji tysięcy dużych, mniejszych i całkiem małych przedsiębiorstw działających w okresie pierwszych 20 lat Niepodległości. Chcemy przywrócić pamięć o tej tradycji, a przy okazji dać czytelnikom możliwość nagrodzenia tych firm, które w ich ocenie najmocniej zapisały w historii ostatniego stulecia, mogą poszczycić się długim istnieniem, odwołują się do tradycji II Rzeczpospolitej, albo poprzez swoje działania promują Jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Nie chodzi nam przy tym tylko o największe przedsiębiorstwa, do udziału w plebiscycie zgłoszone zostały także te najmniejsze, często działające lokalnie. Spośród nich Kapituła nagrody zdecydowała się na wytypowanie stu firm, na które czytelnicy mogą oddać swoje głosy. Proponujemy też listę 70 marek, nie tylko przedwojennych, ale posiadających co najmniej pięćdziesięcioletnią tradycje, które zapisały się w pamięci Polaków i o których wyróżnieniu zadecydują czytelnicy.

Dokonany przez czytelników wybór zostanie zatwierdzony przez Kapitułę Nagrody, która wybierze laureatów w poszczególnych kategoriach i przyzna wyróżnienia. Zwieńczeniem akcji będzie wręczenie nagród na zorganizowanej w listopadzie tego roku gali, z udziałem przedstawicieli władz państwowych, instytucji publicznych organizacji gospodarczych oraz przedsiębiorców.