Skip to main content

IPNtv: „Lata dwudzieste, lata trzydzieste…” - koncert szlagierów z okresu II Rzeczypospolitej

„Lata dwudzieste, lata trzydzieste…” – koncert szlagierów z okresu II Rzeczypospolitej w aranżacjach jazzowych na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – Warszawa, 29 października 2018

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie i Polskie Radio Program Trzeci zorganizowały koncert szlagierów z okresu II Rzeczypospolitej w aranżacjach jazzowych pt. „Lata dwudzieste, lata trzydzieste…” w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koncert odbył się 29 października 2018 roku w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Wśród gości znaleźli się m.in. przedstawiciele zagranicznych instytucji kultury i nauki akredytowani w Warszawie.

Występ poprowadził dziennikarz muzyczny Piotr Metz.

Wystąpił zespół GO!band w składzie:
Małgorzata Żurańska-Wilkowska – śpiew
Tadeusz Seibert – śpiew
Jacek Cichocki – instrumenty klawiszowe
Paweł Urowski – kontrabas
Mateusz Gruszkowski – perkusja
Szymon Łukowski – saksofony

Repertuar (utwory śpiewane solo i w duecie): Umówiłem się z nią na dziewiątą Młodym być i więcej nic Tyle miłości znajdziesz w sercu mem Na pierwszy znak Całuję Twoją dłoń Madame Ach, jak przyjemnie Ja mam czas ja poczekam Ja się boję sama spać Już taki jestem zimny drań Miłość Ci wszystko wybaczy Baby ach te baby Już nie zapomnisz mnie To ostatnia niedziela Rebeka Rozkwitały pąki białych róż Jak to na wojence ładnie (Śpij kolego w ciemnym grobie) Ach, śpij kochanie Tango milonga (Oh, Donna Clara)