Skip to main content

11 listopada widzimy się w Warszawie na Marszu Niepodległości 2018

Po haniebnej i antypolskiej decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zakazała Marszu Niepodległości w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, podjęliśmy decyzję, że Kluby „Gazety Polskiej” oficjalnie będą uczestniczyć w biało-czerwonym marszu - informuje w oświadczeniu Ryszard Kapuściński, szef Klubów "GP".

Marsz będzie miał charakter uroczystości państwowych. Szybka decyzja prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, że organizacją marszu zajmie się rząd, a Prezydent Andrzej Duda obejmie wydarzenie Patronatem Narodowym, zmobilizowała Polaków, którzy będą chcieli pokazać wszystkim zaprzańcom, jak rozumieją patriotyzm i miłość do ojczyzny - czytamy w oświadczeniu Klubów "Gazety Polskiej". To niesłychane, co się stało! Wszędzie na świecie ludzie, którzy mają za nic swój kraj, swoich obywateli, nie mogliby uczestniczyć w życiu publicznym, a ich obecność wywoływałaby zażenowanie i niesmak. To, że tak się nie dzieje, staje się wręcz niebezpieczne dla Polski. Proszę wszystkich członków Klubów „Gazety Polskiej” o wzięcie udziału w Marszu Niepodległości. Pokażmy wszystkim zaprzańcom, że jesteśmy razem, że razem obronimy Polskę przed ludźmi, którzy mówią, że „Polskość to nienormalność" - apeluje Ryszard Kapuściński.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że Marsz rozpocznie się w niedzielę o godz. 15 i przejdzie trasą, którą miał przejść Marsz Niepodległości.