Przejdź do treści

PIOTR SEMKA: STYL BYCIA WAŁĘSY PO PROSTU PORAŻA


Telewizja Republika. Gościem red. Adriana Stankowskiego w wieczornej rozmowie Telewizji Republika "W Punkt" był publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Piotr Semka. – Styl bycia Wałęsy, tj. aroganckie aluzje do Jarosława Kaczyńskiego, poraża – mówił dziennikarz.

– Żałuję, że nie transmitowano tego w innych krajach. Mam znajomego z Niemiec, który nie rozumie, "o co chodzi z tym Wałęsą?". Raz zobaczyć, to więcej niż sto razy usłyszeć. Styl bycia Wałęsy, tj. aroganckie aluzje do Jarosława Kaczyńskiego, poraża. Sposób, w jaki pani sędzia zadawała te pytania, był porażający. Można było odnieść wrażenie, że to prezes PiS występuje w roli winnego – rozpoczął, odnosząc się do dzisiejszej rozprawy w Sądzie Okręgowym w Gdańsku.

– Dobrze, że było to transmitowane. Telewizje uznały to za dobry dowcip, atrakcyjną walkę kogutów. Wymierną korzyścią było jednak pokazanie w całej okazałości byłego prezydenta Lecha Wałęsę – wskazał. – Pamiętam doskonale styl bycia urzędników prezydenckich. Tonu im nadawał Mieczysław Wachowski. Szkoda, że dzisiejsze feministki, zakochane w Lechu Wałęsie, nie słyszały tych żartów – przypomniał o skrajnie seksistowskich dowcipach sprzed lat.