Skip to main content

Przypominamy film dokumentalny Krzysztofa Siuciaka i Piotra Bugajewskiego z pamiętnego Wielkiego Wyjazdu na Węgry.

Już po raz siódmy Kluby "Gazety Polskiej" organizują Wielki Wyjazd na Węgry! Kilkudniowe wyjazdy do przyjaciół, na których zawsze mogliśmy liczyć, są już niemal tradycją. Razem z naszymi "bratankami" będziemy uczestniczyć w ich narodowym święcie. Jeśli jeszcze nie kupiłeś biletu na Wielki Wyjazd na Węgry - masz ostatnią szansę! W sprzedaży pozostało już niewiele miejscówek!

Wielki Wyjazd na Węgry to już tradycja, zapoczątkowana w 2012 roku. 

- Jedziemy na Węgry z przyjacielską wizytą. Od lat staramy się budować relacje z innymi narodami Europy Środkowej. (...) Chcemy być z Węgrami w dniu ich święta narodowego

- mówił rok temu przed Wyjazdem przewodniczący Klubów "Gazety Polskiej", Ryszard Kapuściński.

Ostatnie Wielkie Wyjazdy na Węgry, zorganizowane przez kluby „Gazety Polskiej”, na zawsze pozostaną w sercach i pamięci tych tysięcy Polaków, którzy podążyli do Budapesztu, aby zademonstrować przyjaźń i poparcie dla węgierskiego narodu.

Rok temu ulicami Budapesztu z okazji Narodowego Święta Węgier pod polskimi i węgierskimi flagami przemaszerowało nawet kilka tysięcy Polaków. W samym pociągu przyjechało 600 osób z Klubów „GP”, ale dodatkowo w węgierskiej stolicy pojawiło się co najmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt polskich autokarów, bo bardzo wiele osób przyjechało indywidualnie.