Skip to main content

Weź udział w pikiecie Klubów „GP”. Serdecznie zapraszamy do udziału!

- Chcemy swoją obecnością [przed Uniwersytetem Warszawskim, gdzie 3 maja ma się odbyć wykład Donalda Tuska] powiedzieć, że nie chcemy go więcej w polskiej polityce. Niech zostanie już na Zachodzie w tej polityce europejskiej. A nam w Polsce nie przeszkadza naprawiać naszego kraju – mówi z rozmowie z portalem niezalezna.pl Adam Borowski, legendarny opozycjonista, a obecnie szef Klubu „Gazety Polskiej” Warszawa II, pomysłodawca i organizator pikiety pod hasłem „Nie chcemy Niemca, nie chcemy Ruska, ani powrotu Tuska!”.

3 maja Donald Tusk wystąpi w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego z - jak twierdzi – „ważnym przemówieniem”. Kluby „Gazety Polskiej” zamierzają przywitać „króla Europy” pikietą. Rozpocznie się ona pod wejściem do Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego 3 maja o godzinie 13:45.

    - Organizuję tę pikietę ponieważ Donald Tusk próbuje powrócić do polskiej polityki. Według doniesień prasowych przygotowuje taki plan po zakończeniu jego kadencji w Parlamencie Europejskim. Należę do tych, którzy nie są zwolennikami Donalda Tuska, uważają go za szkodnika, za człowieka, który wiele złego Polsce zrobił i nie chcę jego powrotu - wyjaśnia organizator protestu.  - Ponieważ ta jego droga powrotu ma się zacząć od przemówienia 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim, chcemy swoją obecnością i pod hasłem „Nie chcemy Niemca, nie chcemy Ruska, ani powrotu Tuska!” powiedzieć że nie chcemy go więcej w polskiej polityce. Niech już zostanie na Zachodzie w tej polityce europejskiej. A nam w Polsce nie przeszkadza naprawiać naszego kraju, czynić go krajem sprawiedliwym - dodaje Adam Borowski.

 - Wszystkie Kluby „Gazety Polskiej” popierają protest. Bowiem uważamy, że wystąpienie Donalda Tuska na uniwersytecie może się przerodzić w przemówienie przeciwko obecnemu rządowi Polski - dodaje w rozmowie z portalem niezalezna.pl szef Klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński.

Serdecznie zapraszamy do udziału!