Skip to main content

Ks. Wąsowicz mocno: To skandal, że w sowieckim medium wypowiadają się „polscy patrioci”

Kandydaci spod znaku Konfederacji z jednej strony mówią o pamięci o Żołnierzach Wyklętych, a z drugiej - chętnie udzielają wywiadu Sputnikowi. To rosyjskie medium nie wyraża się z kolei zbyt pochlebnie o polskich bohaterach. - To jest skandal, że w takim sowieckim medium jakim jest Sputnik wypowiadają się "polscy patrioci" - mówił gość Katarzyny Gójskiej w programie "W punkt" w Telewizji Republika ks. Jarosław Wąsowicz, kapelan kibiców.

To jest oczywiście skandal, że w takim medium jak Sputnik wypowiadają się "polscy patrioci", to też pokazuje taką dziwną mentalność tego środowiska. Ja jestem zaskoczony, bo wielu ludzi z różnych formacji patriotycznych znam osobiście i wielu cenię, ale czegoś takiego do tej pory nie było. Zacząłem się trochę przypatrywać spotom wyborczym Konfederacji i lekko przeraża mnie ta agresja, w ogóle ta kampania jest dosyć brutalna, ma taki negatywny charakter - powiedział ks. Wąsowicz.

Jak dodał, ma nadzieję, że środowisko kibicowskie będzie umieło ocenić takie postawy.

Należy pamiętać, że środowisko kibiców to takie, które pamięć o naszych bohaterach przywróciło, na pewno dzięki nim wybrzmiała z wielką mocą, ale trzeba pamiętać, jak już mówimy o Żołnierzach Wyklętych, że z inicjatywą ustawodawczą ustanowienia dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych wyszedł pan prezydent profesor Lech Kaczyński. A gdzie był np. pan Artur Zawisza, dlaczego nie wyszedł z podobną inicjatywą? Chodzenie do sowieckich publikatorów typu Sputnik jest po prostu skandalem - zaznaczył.

Młodzież, która wspiera Konfederację nie do końca sobie zdaje z pewnych rzeczy sprawę. (...)Próbowanie paktowania z czerwonymi jest niebezpieczne. Obawiam się, że tym panom w pewnym momencie może być blisko do PO, bo przecież Roman Giertych był kiedyś liderem Młodzieży Wszechpolskiej - zauważył duchowny.

Wszystkich, którzy cenią sobie to czego wspólnie dokonaliśmy przez te wszystkie lata bardzo proszę, aby tym ludziom nie wierzyć - apelował ks. Wąsowicz.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wywiadów Sputnikowi udzielili kolejno Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke i Krzysztof Bosak - wszyscy są liderami Konfederacji.

TV Republika - W PUNKT (GÓJSKA) - KS. WĄSOWICZ - KONFEDERACJA I SPUTNIK. OTO FAKTY!