Skip to main content

Premier Morawiecki wzywa Polaków do mobilizacji

TV Republika - W PUNKT (SAKIEWICZ) - PREMIER MORAWIECKI WZYWA POLAKÓW DO MOBILIZACJI
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o aktywność zwolenników Prawa i Sprawiedliwości na finiszu kampanii wyborczej. "Mobilizacja, mobilizacja i jeszcze raz mobilizacja" - mówił w Telewizji Republika, wskazując, że ważny jest każdy głos. Premier podał przykłady pytań, jakie Polacy powinni sobie zadać przed 13 października.

Do wyborów parlamentarnych pozostało już tylko kilka dni. Do piątku do godz. 23:59 można jeszcze prowadzić kampanię wyborczą, później już tylko cisza wyborcza, niedzielne głosowanie i oczekiwanie na wyniki. Politycy robią wszystko, by na "ostatniej prostej" kampanii wyborczej przekonać jeszcze tych wyborców, którzy nie zdecydowali na kogo zagłosować.

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem w programie "W Punkt" na antenie Telewizji Republika, przyznał, że ostatnie dni przed wyborami zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości powinni wykorzystać efektywnie.

"Mobilizacja, mobilizacja i jeszcze raz mobilizacja. Poczta pantoflowa, sms-y, przekonywanie wahających się członków rodziny, przyjaciół, znajomych. Naszą siłą jest społeczeństwo, ponieważ media w znacznym stopniu są mediami III RP" - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podał przykłady pytań, jakie każdy Polak powinien - według niego - zadać sobie przed przypadającymi na 13 października wyborami parlamentarnymi.

"Musimy bronić się poprzez nasze sukcesy, poprzez te pytania, które każdy Polak powinien zadać - jeden drugiemu i sam sobie. Kiedy żyło się lepiej - dziś czy cztery lata temu? Kiedy łatwiej było o pracę - dziś czy cztery lata temu? Kiedy mogłem zaoszczędzić choćby drobny grosz - dziś czy cztery lata temu? Kiedy było nas stać na wakacje, na wyjazd nad polskie morze - dziś czy pięć lat temu? Mając z tyłu głowy odpowiedzi, pójdźmy wszyscy na wybory i wybierzmy odpowiednio - Prawo i Sprawiedliwość" - zakończył.