Skip to main content

IPNtv: "Wykuwanie niepodległości 1914–1921" - z cyklu "Polska geopolityka wczoraj, dziś i jutro"

"Wykuwanie niepodległości 1914–1921" - z cyklu „Polska geopolityka wczoraj, dziś i jutro”
Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na wykład dr. Jacka Bartosiaka „Wykuwanie niepodległości 1914–1921” z cyklu „Polska geopolityka wczoraj, dziś i jutro”.

Spotkanie odbyło się 29 listopada (piątek) o godz. 17.30 w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Każde spotkanie z cyklu „Polska geopolityka wczoraj, dziś i jutro” poświęcone jest jednemu tematowi, który ogniskował myśl geopolityczną w XIX i XX w. Zaczęliśmy od analiz skutków II wojny światowej – czy dało się taki wynik przewidzieć. Potem zastanawialiśmy się nad wojną obronną 1939 r. jako momentem kluczowym dla polskiej myśli geopolitycznej. Na kolejnych spotkaniach będziemy rozmawiać o wojnie polsko-bolszewickiej, odzyskaniu niepodległości, aspiracjach II RP, polskiej myśli emigracyjnej, koncepcjach dotyczących przestrzeni organizmów i narodów położonych miedzy Polską a Rosją oraz globalnego porządku XXI wieku.

Gospodarzem cyklu jest dr Jacek Bartosiak – prawnik, autor publikacji o rywalizacji mocarstw i jej wpływie na sytuację Polski.

Instytut Pamięci Narodowej
IPN
IPNtv
Jacek Bartosiak
Polska geopolityka wczoraj, dziś i jutro
Wojna polsko bolszewicka
Geopolityka